سرویس ابری مایکروسافت مخصوص بازی به زودی عرضه می‌شود

شرکت مایکروسافت جدول زمانی خود برای عرضه سرویس بازی مبتنی بر فضای رایانش ابری  xCloud روی سیستم‌های عامل iOS اپل و ویندوز را اعلام کرد وهمچنین توضیح داد که از بهار 2021 گوشی هوشمند آیفون، رایانه لوحی آیپد و تمام رایانه‌های شخصی را در این سرویس مورد پشتیبانی قرار می‌دهد.
این طور که خبرگزاری‌ها اکتبر امسال گزارش داده بودند، مایکروسافت از آن زمان در تلاش بود تا اوایل سال 2021 میلادی سرویس xCloud را از طریق یک اپلیکیشن وب موبایلی در اختیار کاربران بگذارد. با این وجود شرکت مذکور با انتشار یک مطلب وبلاگی اظهار داشت که نسخه ویژه xCloud برای رایانه‌های شخصی از طریق اپلیکیشن اکس‌باکس مخصوص ویندوز 10 برای کاربران عرضه می‌شود.


«جارت وست» مدیر بازاریابی واحد اکس‌باکس مایکروسافت با انتشار یک مطلب وبلاگی گفت: «در بهار 2021 گام بعدی را در مسیر حرکت رو به جلوی خود برمی‌داریم تا با ارایه بازی‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری، به عنوان بخشی از طرح بزرگ Game Pass Ultimate از طریق اپلیکیشن اکس‌باکس و مرورگر اینترنتی خدمات ویژه خود را برای رایانه‌های شخصی عرضه کنیم. صاحبان دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم عامل iOS هم می‌توانند از طریق مرورگر اینترنتی یا اپلیکیشن مخصوص به این سرویس دسترسی داشته باشند».
او در این مطلب توضیح داد که با تحت افزودن بیش از یک میلیارد دستگاه به عنوان راهی برای ورود به اکوسیستم اکس‌باکس، یک تجربه یکپارچه برای تمامی علاقمندان به بازی‌های ویدیویی ارایه می‌شود.

theverge