سرویس ابری سرد دراپباکس برای کاهش هزینه ذخیره‌سازی داده

همکاران سیستم – شرکت دراپباکس روز گذشته سرویس ذخیره‌سازی سرد خود را معرفی کرد و توضیح داد این محصول در قالب یک زیرساخت سفارشی به دراپباکس امکان می‌دهد داده‌هایی که کمتر نیاز به دسترسی آنها وجود دارد را با هزینه کمتر ذخیره کند.

سرویس جدید بخشی از مجموعه Magic Pocket محسوب می‌شود که در اصل زیرساخت اختصاصی دراپباکس در مقیاس اگزابایت است و از سال 2016 میلادی راه‌اندازی شده است تا کمپانی مذکور خدمات پردازش ابری AWS آمازون را کنار بگذارد.

این طور که شرکت دراپباکس توضیح داد، Magic Pocket به گونه‌ای طراحی شده است که مرزهای پلتفرم ابری این کمپانی را گسترده‌تر می‌کند و این در حالی است که ریشه‌های اصلی ذخیره‌سازی داده در سرویس‌های این شرکت همچنان به شکل قبل باقی مانده است.

درحالی که این گزینه جدید برای ذخیره‌سازی سرد داده‌ها ارایه شد، دراپباکس توضیح داد با تحلیل الگوها و اعمال اصلاحیه‌های لازم برای نگهداری از فایل‌های مجزا در بلوک‌های ذخیره‌سازی، سطح دوم سرویس‌های اطلاعاتی خود را نیز توسعه داده است.

شرکت دراپباکس روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «سرویس ذخیره‌سازی گرم به عنوان استاندارد اصلی سیستم Magic Pocket مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حالی که تراکم بالاتر ذخیره‌سازی داده‌ها را شامل می‌شود، ارتباط شبکه‌های سریع‌تر را نیز برقرار می‌کند».

در ادامه این مطلب گفته شد: «سرویس ذخیره‌سازی سرد روی سیستم سخت‌افزاری و شبکه مشابه ارایه شده است و با این وجود به واسطه نوآوری‌های مربوط به کاهش دیسک‌های اطلاعاتی هزینه‌های مربوط به ذخیره داده را تا 25 درصد کاهش می‌دهد».

منبع: zdnet