سرمایه گذاری 41 میلیارد دلاری سامسونگ در سال 2012

سرمایه گذاری 41 میلیارد دلاری سامسونگ در سال 2012

همکاران سیستم- گروه شرکت‌های سامسونگ اعلام کرده است سرمایه‌گذاری خود در سال 2012 را به 41.4 میلیارد دلار افزایش داده است. بنا بر اعلام این گروه شرکت‌ها بیش از 80 درصد از این سرمایه‌ها از سامسونگ الکترونیک که از نظر درآمد بزرگترین شرکت جهان در عرصه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود، تامین خواهد شد.

گروه شرکت‌های سامسونگ که متشکل از 80 شرکت مختلف است قصد دارد بخش زیادی از این سرمایه را صرف ساخت و  توسعه صفحه نمایش‌های OLED و ریزتراشه های Logic، حافظه رایانه و ال‌ سی‌ دی‌های مسطح کند. انتظار می رود بزرگترین شرکت کره جنوبی سرمایه گذاری خود در زمینه ریزتراشه‌های گوشی‌های و فناوری‌های همراه را نیز افزایش دهد.

سامسونگ همچنین اعلام کرده است قصد دارد در سال 2012 بیش از 26 هزار کارمند استخدام کند. این شرکت در سال 2011 توانسته بود حدود 25 هزار نیروی کار جدید را به استخدام خود درآورد. افزایش نیروی کار سامسونگ در حالی رخ داده است که ده‌ها هزار شغل در صنعت آی تی به خاطر بحران بازارهای جهانی عملاً حذف شده بود. گروه شرکت‌های سامسونگ هم اکنون در مجموع بیش از 350 هزار نفر را در سراسر جهان در استخدام خود دارد.

سامسونگ بخش زیادی از ریزتراشه‌ها و پردازنده ویژه فناوری‌های همراهی مثل گوشی و رایانه لوحی را برای ساخت آیفون و آیپد به شرکت اپل خواهد فروخت و بخش زیادی را نیز صرف ساخت محصولات گلکسی خود خواهد کرد.

گروه شرکت‌های سامسونگ چندی پیش نیز اعلام کرده بود برای تامین سرمایه‌های مورد نیاز خود قصد دارد در آمریکا حدود 1 میلیارد دلار اوراق قرضه بفروشد. گفته می‌شود درآمد مجموعه شرکت‌های سامسونگ در مجموع حدود 20 درصد از درآمد ناخالص ملی کره جنوبی را تشکیل می‌دهد. ارزش بازار جهانی محصولات سامسونگ نیز بیش از 114 میلیارد دلار برآورد می شود.

reuters

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *