ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری سونی برای افزایش تولید حسگرهای تصویربرداری

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری سونی برای افزایش تولید حسگرهای تصویربرداری

همکاران سیستم- شرکت سونی قصد دارد یک میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت تولید حسگرهای تصویربرداری دوربین‌های دیجیتالی خود سرمایه گذاری کند.

سونی که در این سرمایه گذاری به بازار در حال رشد گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و دیگر ابزار و دستگاه‌های مجهز به دوربین‌های دیجیتالی چشم دوخته است، می‌کوشد ضرر و زیان چندمیلیارد دلاری سال قبل خود را جبران کند.
به گزارش وب سایت computerworld، سونی ضمن اعلام این خبر گفته است قصد دارد تولید حسگرهای تصویربرداری خود را افزایش دهد. سونی این حسگر‌ها را در یکی از کارخانه‌هایش که در جزیره‌ای در جنوب ژاپن واقع شده، تولید می‌کند.
بر اساس این گزارش، سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری شرکت سونی باعث خواهد شد تولید تراشه های۳۰۰ میلی متری مورد نیاز برای ساخت این حسگر‌ها از ۴۵ هزار قطعه در روز به ۶۰ هزار قطعه افزایش یابد. این شرکت قصد دارد این سرمایه را بیشتر صرف تولید حسگرهای CMOS کند، هر چند به تولید حسگرهای معروف به CCD نیز به صورت محدود‌تر ادامه خواهد داد. کار این دو نوع حسگر این است که سیگنال‌های نوری را به سیگنال‌های دیجیتال تبدیل می‌کنند. حسگرهای CCD بیشتر برای ساخت دوربین‌های گران قیمت‌تر و باکیفیت‌تر به کار می‌روند ولی حسگرهای CMOS در دوربین‌های متوسط و ارزان‌تر کاربرد بیشتری دارد.
شرکت سونی در سال مالی گذشته حدود ۵.۷ میلیارد دلار متضرر شد. به گفته کازوئا هیرای، مدیر عامل سونی، فناوری‌های تصویربرداری پس از این بیشتر در کانون توجه این شرکت قرار خواهد گرفت. بازار در حال رشد ابزاری مثل گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی که در آن‌ها از دوربین‌ها و فناوری‌های تصویربرداری باکیفیتی استفاده می‌شود، فرصت مناسبی برای این شرکت ژاپنی خواهد بود.
شرکت سونی در حال حاضر دارای دو خط تولید دوربین‌های سایبر شات و آلفا است و علاوه بر رایانه‌های لوحی، گوشی‌های هوشمند و کنسول‌های بازی خود حدود ۸۰ درصد از حسگرهای تصویربرداری تولیدی‌اش را به شرکت‌های دیگر می‌فروشد. سونی علاوه بر بازار فناوری‌های همراه به حوزه‌های دیگری مانند بازار تجهیزات پزشکی نیز چشم دوخته است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *