سرمایه گذاری سازمان‌های بزرگ برای استفاده از انرژی‌های پاک

همکاران سیستم – شرکت‌ها هر سال حدود 450 میلیارد دلار را در حوزه انرژی و سیستم‌های پایدار هزینه می‌کنند و این در حالی است که 63 درصد از کمپانی‌های حاضر در لیست Fortune 100 اهداف خود را برای استفاده از انرژی‌های پاک مشخص کرده‌اند.

این مسئله به صورت واضح نشان می‌دهد که کمپانی‌ها مزایای فراوان تلاش‌های صورت گرفته در راستای استفاده از انرژی‌های پاک را دریافته‌اند. در این زمینه دلایل کافی وجود دارد تا سازمان‌ها را برای گام برداشتن در این زمینه قانع کند. سازمان‌هایی که به صورت فعال در زمینه تغییرات جوی گام برداشته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که به صورت متوسط 67 درصد بازدهی بالاتر نسبت به سازمان‌های مشابه دارند که اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

علاوه بر این گزارش شده است، حدود 80 هزار پروژه مرتبط با کاهش آلایندگی‌های هوا توسط 190 کمپانی از شرکت‌های موجود در لیست Fortune 500 در سال 2016 میلادی معرفی شد که این اقدامات بازدهی مالی 3.7 میلیارد دلاری را برای آنها به همراه داشت. مزایای فناوری‌ جدید به این معنی است که شرکت‌ها به صورت فزاینده به اهداف خود در عرصه انرژی و محیط زیست نزدیک‌تر می‌شوند.

شرکت «اشنایدر الکتریک» به میزان قابل ملاحظه‌ اهداف خود را در این زمینه توسعه داده و اقدامات خود را برای بهبود وضعیت آب و هوا با کمک به مشتریان خود گسترش داده و از این طریق موفق شده است به واسطه راهکارهای پاکسازی هوا، میزان انتشار آلاینده‌های کربنی را تا 100 میلیون تن کاهش دهد.

منبع: itp