سرمایه گذاری جدید نوکیا و مایکروسافت برای توسعه نرم افزارهای سازگار با ویندوز فون

سرمایه گذاری جدید نوکیا و مایکروسافت برای توسعه نرم افزارهای سازگار با ویندوز فون

همکاران سیستم- مایکروسافت و نوکیا برای طراحی و توسعه نرم افزارهای کاربردی سازگار با سیستم عامل ویندوز فون دست به سرمایه گذاری جدیدی زده‌اند. این دو شرکت تصمیم گرفته‌اند در عرضه سه سال آینده حدود ۲۴ میلیون دلار از سرمایه خود را برای این کار در اختیار دانشگاه فنلاندی آلتو قرار دهند.
به گزارش وب سایت computerworld شرکت‌های نوکیا و مایکروسافت تلاش می‌کنند با این سرمایه گذاری هزاران دانشجو و کارآفرین مربتط به حوزه برنامه نویسی و طراحی نرم افزارهای کاربردی سازگار با ویندوز فون جذب خود کنند. قرار است شرکت کنندگان در این طرح علاوه بر دریافت حمایت‌های مالی از مشاوره‌ها و آموزش‌های فنی در خصوص تجاری کردن نرم افزارهای طراحی شده برخوردار شوند.
در این طرح اولویت با کسانی است که می‌خواهند برنامه‌های تحت ویندوز فون طراحی کنند. علاوه بر آن‌ها، کسانی که برنامه‌های تحت سیستم عامل سیمبیان و Series ۴۰ طراحی می‌کنند نیز می‌توانند از حمایت مالی پیش بینی شده در این طرح بهره‌مند شوند. Series ۴۰ سیتم عاملی است که شرکت نوکیا برای گوشی‌های خانواده آشا (Asha) طراحی کرده است.
در حال حاضر حدود ۷۰ هزار برنامه کاربردی سازگار با سیستم عامل ویندوز فون در فروشگاه مجازی مایکروسافت وجود دارد. گزارش جدید شرکت داده‌های بین المللی (آی دی سی) نیز نشان می‌دهد۳۷ درصد برنامه نویسان علاقه‌مند به طراحی نرم افزا‌ها و برنامه‌های کاربردی برای سیستم عامل ویندوز فون هستند. ۱۸ درصد از برنامه نویسان نیز به صراحت اظهار داشته‌اند حاضرند برای گوشی‌های خانواده لومیای نوکیا نرم افزار کاربردی طراحی کنند. پژوهش آی دی سی نشان داده است که برنامه نویسان و طراحان نرم افزارهای کاربردی همچنان به سیستم عامل‌های اندروید گوگل و iOS اپل علاقه زیادی دارند. ۸۹ درصد از طراحان و برنامه نویسان در این نظرسنجی به آی دی سی گفته‌اند به توسعه برنامه‌های کاربردی تحت سیستم عامل iOS علاقه‌مند هستند. ۷۹ درصد از آن‌ها نیز نسبت به طراحی نرم افزارهای سازگار با سیستم عامل اندروید اظهار علاقه کرده‌اند.