سرمایه‏‌گذاری یک میلیارد دلاری آی‌بی‌ام برای توسعه لینوکس

سرمایه‏‌گذاری یک میلیارد دلاری آی‌بی‌ام برای توسعه لینوکس

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ اِم قصد دارد یک میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف توسعه سیستم عامل لینوکس در پنج سال آینده کند.
به گزارش وب‏‌سایت itworld، شرکت آی بی‌ اِم قصد دارد برای حمایت از برنامه‏‌ها و نرم‌افزارهای تحت لینوکس یک میلیارد دلار سرمایه‏‌گذاری کند. هدف اصلی آی بی‌ ام از این سرمایه‏‌گذاری، حمایت از توسعه برنامه‌‏های تحت لینوکس است که در سرور‌ها و مین‏‌فریم‌‏های پردازش ابری این شرکت که پاور (Power) نامیده می‌‏شود، به کار می‌‏رود. یکی دیگر از کاربردهای لینوکس که آی بی‌ ام قصد دارد از آن حمایت کند، این است که توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری وقتی برنامه‏‏‌ای را برای استفاده بر روی سرورهای پردازش ابری پاور این شرکت طراحی می‌‏کنند، آن را در محیط لینوکس مورد آزمایش قرار می‌‏دهند.
شرکت آی بی‌ ام می‌‏کوشد با این سرمایه‌‏گذاری از توسعه نرم‏‌افزاری پردازنده‏‌های معروف به پاور ۸ که سال آینده وارد بازار سرور‌ها خواهد شد، حمایت کند. این شرکت همچنین در مونته پلیه فرانسه بخش جدیدی با نام «مرکز لینوکس برای سیستم‏‌های پاور» را به زیرمجموعه خود افزوده است. شعبه مونته پلیه فرانسه از جمله جاهایی است که پردازنده‏‌ها و سرورهای پاور آی بی‌ ام در دسترس توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری قرار دارد. این شرکت مراکز مشابهی نیز در بیجینگ چین، نیویورک، و تگزاس دارد.
دوگ بالوگ، مدیر سیستم‏‌های پاور در شرکت آی بی‌‌‌ ام در این زمینه گفته است: لینوکس سیستم عامل منتخب برای استفاده از فناوری پردازش ابری و داده‌‏های کلان در پایگاه‏‌های داده است. ما با این سرمایه‏‌گذاری قصد داریم از قابلیت‏‌های جدیدی که مشتریانمان در طول چندین سال به آن افزوده‌‏اند، حمایت کنیم.
بر اساس این گزارش، سرمایه‌‏گذاری جدید آی بی‌ ام از توسعه لینوکس توسط مشتریان این شرکت، توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری و دانشجویان حمایت می‌‏کند. این شرکت هنوز اعلام نکرده است چگونه می‌‏خواهد این کمک‏‌ها را در اختیار توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری قرار دهد، اما انتظار می‌‏رود در کنفرانسی که قرار است در زمینه توسعه لینوکس (LinuxCon) در نیویورک برگزار شود، توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه کند.