سرمایه‏‌گذاری یک میلیارد دلاری آی‌بی‌ام برای توسعه لینوکس

سرمایه‏‌گذاری یک میلیارد دلاری آی‌بی‌ام برای توسعه لینوکس

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ اِم قصد دارد یک میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف توسعه سیستم عامل لینوکس در پنج سال آینده کند.
به گزارش وب‏‌سایت itworld، شرکت آی بی‌ اِم قصد دارد برای حمایت از برنامه‏‌ها و نرم‌افزارهای تحت لینوکس یک میلیارد دلار سرمایه‏‌گذاری کند. هدف اصلی آی بی‌ ام از این سرمایه‏‌گذاری، حمایت از توسعه برنامه‌‏های تحت لینوکس است که در سرور‌ها و مین‏‌فریم‌‏های پردازش ابری این شرکت که پاور (Power) نامیده می‌‏شود، به کار می‌‏رود. یکی دیگر از کاربردهای لینوکس که آی بی‌ ام قصد دارد از آن حمایت کند، این است که توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری وقتی برنامه‏‏‌ای را برای استفاده بر روی سرورهای پردازش ابری پاور این شرکت طراحی می‌‏کنند، آن را در محیط لینوکس مورد آزمایش قرار می‌‏دهند.
شرکت آی بی‌ ام می‌‏کوشد با این سرمایه‌‏گذاری از توسعه نرم‏‌افزاری پردازنده‏‌های معروف به پاور ۸ که سال آینده وارد بازار سرور‌ها خواهد شد، حمایت کند. این شرکت همچنین در مونته پلیه فرانسه بخش جدیدی با نام «مرکز لینوکس برای سیستم‏‌های پاور» را به زیرمجموعه خود افزوده است. شعبه مونته پلیه فرانسه از جمله جاهایی است که پردازنده‏‌ها و سرورهای پاور آی بی‌ ام در دسترس توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری قرار دارد. این شرکت مراکز مشابهی نیز در بیجینگ چین، نیویورک، و تگزاس دارد.
دوگ بالوگ، مدیر سیستم‏‌های پاور در شرکت آی بی‌‌‌ ام در این زمینه گفته است: لینوکس سیستم عامل منتخب برای استفاده از فناوری پردازش ابری و داده‌‏های کلان در پایگاه‏‌های داده است. ما با این سرمایه‏‌گذاری قصد داریم از قابلیت‏‌های جدیدی که مشتریانمان در طول چندین سال به آن افزوده‌‏اند، حمایت کنیم.
بر اساس این گزارش، سرمایه‌‏گذاری جدید آی بی‌ ام از توسعه لینوکس توسط مشتریان این شرکت، توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری و دانشجویان حمایت می‌‏کند. این شرکت هنوز اعلام نکرده است چگونه می‌‏خواهد این کمک‏‌ها را در اختیار توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری قرار دهد، اما انتظار می‌‏رود در کنفرانسی که قرار است در زمینه توسعه لینوکس (LinuxCon) در نیویورک برگزار شود، توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *