سرمایه‌گذاری 205 میلیارد دلاری سامسونگ ظرف سه سال آینده

سامسونگ روز گذشته اعلام کرد در بازه زمانی سه سال پیش‌رو بیش از 240 تریلیون وون معادل 205 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند که این اقدام بخشی از تلاش‌های شرکت کره‌ای برای تبدیل شدن به پیش‌رو در عرصه «صنایع استراتژیک پیش‌رو» محسوب می‌شود.

این صنایع از جمله نیمه رساناها، داروهای زیستی، مخابرات و فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی و روباتیک را شامل می‌شود. براساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده قرار است 240 تریلیون وون بیش از 40 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند و 180 تریلیون وون از مبلغ یاد شده در کره جنوبی سرمایه‌گذاری شود.

به گفته سامسونگ، بین سال‌های 2018 تا 2020 میلادی این شرکت حدود 180 تریلیون وون در بخش تحقیق و توسعه خود سرمایه‌گذاری کرده است.

برنامه سامسونگ برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها طی سه سال آینده با هدف تبدیل شدن این شرکت به پیش‌رو در صنایع مهم استراتژیک انجام می‌شود. بنابراین سامسونگ آماده تغییرات بزرگ در صنعت، نظم بین‌المللی و ساختار اجتماعی است که پس از همه‌گیری ویروس کرونا در عرصه جهانی انجام شد.

این شرکت توضیح داد در زمینه نیمه‌رساناها بر فرآیندهای پیشرفته سرمایه‌گذاری‌های خود را معطوف می‌کند تا از این طریق بتواند رهبری خود را در عرصه تراشه‌های الکترونیکی مخصوص حافظه حفظ کند و همچنین در بخش تراشه‌های منطقی نیز از رقبا جلوتر باشد.

سامسونگ در نظر دارد در عرصه نیمه رساناها به دلیل شرایط کنونی بازار جهانی پس از شیوع ویروس کرونا «سرمایه گذاری تهاجمی» انجام دهد.

منبع: zdnet.