سرمایه‌گذاری 1.2 میلیارد دلاری گوگل در خدمات ابری آلمان

شرکت گوگل با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد تا سال 2030 سرمایه‌گذاری به ارزش یک میلیارد یورو معادل 1.2 میلیارد دلار را در زیرساخت‌های پردازش ابری خود در کشور آلمان انجام می‌دهد تا از این طریق بتواند میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را نیز به حداکثر برساند.

این غول اینترنتی اظهار داشت که مراکز جدید پردازش ابری خود را در منطقه برلین و در شهر هانو نزدیک به مرکز مبادله داده DE-CIX در فرانکفورت راه‌اندازی می‌کند.

گوگل اعلام کرد در سال‌های آینده بخشی از 140 مگاوات برق از شرکت فرانسوی Engie که از زیرمجموعه‌های شرکت مادر آلمانی محسوب می‌شود؛ انرژی خریداری می‌کند تا نیاز خود را برطرف کند.

به گفته این کمپانی، شرکت Engie تضمین کرده که بیش از 80 درصد انرژی مورد نیاز را از منابع بدون کربن تامین کند که از جمله آن می‌توان به تامین انرژی از یک پارک خورشیدی جدید و 22 پارک بادی موجود در آلمان یاد کرد. گوگل همچنین گفته که قصد دارد تا سال 2030 میلادی به شکل 100 درصد از انرژی تجدید‌پذیر در پروژه‌های خود استفاده کند.

«پیتر آلتمایر» وزیر اقتصاد آلمان این خبر را به عنوان یک سیگنال قوی برای استفاده هرچه بیشتر از انرژی‌های سبز وزیرساخت‌های دیجیتالی اعلام کرد.

منبع: shootonline