سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری HPE در حوزه فناوری‌های نوین

همکاران سیستم – شرکت HPE از سرمایه‌گذاری کلان در حوزه رایانش لبه‌ای یا edge computing خبر داد. به گزارش وب‌سایت ITProPortal، این شرکت در جریان کنفرانس HPE Discover که چندی پیش در لاس وگاس برگزار شد، از قصد خود برای سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری در چهار سال آینده خبر داد.

این سرمایه‌گذاری در حوزه رایانش لبه‌ای یا edge computing صورت می‌گیرد. رایانش لبه‌ای روشی برای بهبود عملکرد سیستم‌های رایانش ابری است.
این بودجه به طور ویژه به تحقیقات مربوط به محصولات و سرویس‎‌های جدید در برخی حوزه‌های کلیدی مانند امنیت، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اختصاص خواهد یافت. شرکت HPE به نقل از گارتنر مدعی شده که ۷۵ درصد داده‌های سازمانی، تا سال ۲۰۲۰ در خارج از ابر یا مرکز داده متمرکز سنتی ایجاد و پردازش خواهد شد. در حال حاضر این رقم، کمتر از ۱۰ درصد است.

مدیر عامل HPE می‌گوید: داده‌ها اموال معنوی جدید هستند و شرکت‌هایی که بتوانند هوش و اطلاعات را از داده‌ها استخراج کنند – چه در یک بیمارستان هوشمند و چه در یک ماشین خودران – پیشرو خواهند بود. وی افزود: HPE در خط مقدم توسعه فناوری‌ها و سرویس‎‌های Intelligent Edge قرار دارد و ما با این سرمایه‌گذاری، توانایی خود را برای پیشبرد این مقوله رو به رشد در آینده شتاب می‌بخشیم.