سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری VMware برای تبدیل شدن به قطب پردازش ابری

سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری VMware برای تبدیل شدن به قطب پردازش ابری

همکاران سیستم- شرکت VMware دو سال قبل در آزمایشگاه Puppet Labs وابسته به شرکت OpenStack به‌عنوان یکی از شش سهام‌دار اصلی، سرمایه‌گذاری مختصری انجام داد تا این مرکز با سرمایه اولیه ۵/۸ میلیون دلار راه‌اندازی شود. اما VMware روز گذشته اعلام کرد که این روز‌ها توجه بیشتری به مرکز Puppet دارد و در این مرکز ۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
به گزارش وب سایت informationweek، شرکت VMware توضیح داد که علاوه بر این سرمایه‌گذاری، طبق روال همیشگی خود در جریان سرمایه‌گذاری‌های کلان، یکی از مدیران ارشد خود را در هیئت مدیره مرکز Puppet وارد خواهد کرد. این شرکت اظهار داشت که «راگو راگورام» (Raghu Raghuram) عضو جدید هیئت مدیره Puppet به عنوان رئیس مرکز پلتفورم‌های پردازش ابری و سیستم‌های مجازی‌سازی در شرکت VMware فعالیت می‌کند.
افزایش سرمایه‌گذاری‌های VMware به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیستم‌های مجازی‌سازی در جهان به این معنا خواهد بود که این شرکت تمایل بیشتری در به‌کارگیری برنامه‌های متن‌باز دارد و توجه بیشتری به خط تولید این قبیل‌ نرم افزار‌ها خواهد داشت.
 «لوک کانایز» (Luke Kanies) موسس و مدیرعامل مرکز Puppet Labs در یک مطلب وبلاگی توضیح داد که طی سال گذشته Puppet فعالیت‌های همسو و مشترک فراوانی را با شرکت VMware انجام داده است. محصول تجاری این شرکت موسوم به Puppet Enterprise در حوزه سیستم‌های مدیریتی فعالیت می‌کند و به مدیران سیستم امکان می‌دهد به صورت خودکار دستگاه‌های مجازی در شبکه را بررسی، مدیریت و سازماندهی کنند و بتوانند به صورت همزمان ابزار vSphere API شرکت VMware را نیز به کار برند.
لازم به ذکر است، در جریان سرمایه‌گذاری‌های جدید VMware برنامه vFabric Application Director این شرکت به مجموعه نرم‌افزاری Puppet Enterprise افزوده شده است تا کارهای سازمانی آسان‌تر انجام شود. این نرم‌افزار که به صورت رایگان به مجموعه نرم‌افزاری یاد شده اضافه شده است، امکان سازگاری برنامه‌ها با محیط مورد نظر کاربر را فراهم می‌کند.
شرکت VMware با انجام این سرمایه‌گذاری تلاش می‌کند به کمک مرکز Puppet به یکی از مراکز عرضه‌کننده خدمات پردازش ابری در جهان تبدیل شود.