سرمایه‌گذاری ۲.۷ تریلیون دلاری سازمان‌ها در حوزه IT تا سال ۲۰۲۰

سرمایه‌گذاری ۲.۷ تریلیون دلاری سازمان‌ها در حوزه IT تا سال ۲۰۲۰

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی IDC در آخرین گزارش خود اعلام کرد میزان سرمایه‌گذاری سازمان‌ها، شرکت‌های کوچک و متوسط (SMB) و دیگر مراکز در حوزه فناوری اطلاعات تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲.۷ تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش وبسایت Zdnet،  این مرکز تحقیقاتی پیش‌بینی کرد بخش اعظم سرمایه‌گذاری مذکور از سوی کارخانجات، مراکز بانکی و شرکت‌های مخابراتی انجام می‌شود. این صنایع در مجموع یک‌سوم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده در حوزه IT را به خود اختصاص می‌دهند.

مراکز ارایه‌دهنده خدمات بهداشتی و درمانی سریع‌ترین رشد را طی پنج سال آینده خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود در این دوره زمانی میانگین رشد سالانه ۵.۷ درصد را تجربه کنند. بانک‌ها، رسانه‌ها و مراکز ارایه‌دهنده خدمات تخصصی نیز هم در این مدت میانگین رشد سالانه ۴.۹ درصدی را تجربه می‌کنند.

در این میان گفته شده است ۴۵ درصد سرمایه‌گذاری در حوزه IT از سوی سازمان‌هایی صورت می‌گیرد که بیش از ۱۰۰۰ کارمند دارند. صنایع بزرگ از جمله مراکز ارایه‌دهنده خدمات مالی و کارخانجات همچنان به سرمایه‌گذاری در حوزه خدمات پردازش ابری، سیستم‌های همراه، و کلان داده‌ها ادامه می‌دهند که این سرمایه‌گذاری‌ها به عنوان بخشی از استراتژی‌های دیجیتالی آنها انجام می‌شود.

بخش اعظم سرمایه‌گذاری‌های IT مربوط به بخش نرم‌افزار می‌شود. پیش‌بینی شده است بخش سخت‌افزار همچنان بیشترین حامی را داشته باشد، با این وجود میزان پرداخت پول برای خرید رایانه شخصی، تبلت، گوشی هوشمند و … در بازار IT کاهش می‌یابد.