سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد یورویی شرکت‌ها برای خرید رایانه‌های لوحی

سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد یورویی شرکت‌ها برای خرید رایانه‌های لوحی

همکاران سیستم- شرکت‌های کوچک و متوسط در اروپای غربی که تعداد کارمندان آن‌ها بین یک تا ۹۹۹ نفر محاسبه می‌شود تا سال ۲۰۱۶ میلادی برای خرید رایانه‌های لوحی و سرویس‌های وابسته بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
به گزارش سایت cellular-news، کار‌شناسان پیش‌بینی کرده‌اند که میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و سازمان‌ها برای خرید رایانه‌های لوحی در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۱ رشد ۳۰ درصدی را پیش‌رو خواهد داشت و این طور که مرکز تحقیقاتی AMI-Partners توضیح داده است، در سال ۲۰۱۶ میلادی میزان عرضه رایانه‌های لوحی در بازار جهانی نسبت به رایانه‌های شخصی قابل ‌حمل بیشتر خواهد بود.
اوایل سال جاری میلادی ضریب نفوذ رایانه‌های لوحی در بازار جهانی ۱۲ درصد بوده است که تا سال ۲۰۱۶ میلادی این رقم به ۶۲ درصد می‌رسد. همچنین در بخش سرویس‌های حرفه‌ای و کارخانه‌ای این دستگاه‌های الکترونیکی همراه سردمدار هستند.
شرکت اپل با رایانه لوحی خود هم‌اکنون حاکمیت بازار شرکت‌های کوچک و متوسط را در منطقه اروپای غربی دست گرفته است و تقریبا نیمی از شرکت‌های فعال در این منطقه یک مدل از رایانه لوحی iPad را در اختیار دارند. نزدیک‌ترین رقبای اپل در این زمینه دل و ایسر هستند که ۱۰ درصد این بازار را در اختیار گرفته‌اند.
 «هوگ گیبس» مدیر مرکز تحقیق و مشاوره در شعبه AMI در خاورمیانه توضیح داد: «شرکت‌های کوچک و متوسط اروپای غربی در مراحل نخست، رایانه‌های لوحی را برای مدیران خود خریداری کردند. اما هم‌اکنون شاهد آن هستیم که در شرکت‌های کوچک و متوسط این رایانه‌های لوحی به صورت گسترده‌تر توسط کارمندان داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا کارایی و اثربخشی آن‌ها افزایش یابد».
او در ادامه توضیح داد: «استفاده از ابزارهای موبایلی در وهله اول به طور کامل تاکید بر کارمندان دارد تا ارتباطات میان آن‌ها آسان‌تر انجام شود و همکاری‌های آن‌ها با داخل و خارج از سازمان به راحتی صورت گیرد. آنچه که بررسی ما هم‌اکنون نشان می‌دهد این است که سیستم‌های مدیریتی و داخلی شرکت‌ها و سازمان‌ها نسبت به قبل علاقمندی بسیار بیشتری برای استفاده از ابزارهای موبایلی پیدا کرده‌اند و آن‌ها را در همه مراحل کاری خود به کار می‌بندند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *