سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری HP روی خدمات ابری

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری HP روی خدمات ابری

همکاران سیستم- شرکت HP از اجرای طرح جدیدی خبر داد که به موجب آن طی ۲ سال آینده بیش از یک میلیارد دلار در حوزه نرم‌افزارهای متن‌باز مخصوص فضای پردازش ابری سرمایه‌گذاری می‌کند.  به گزارش وب‌سایت ITP.net، این شرکت توضیح داد که طی ۸ ماه آینده خدمات ابری عمومی خود مبتنی بر پلتفورم OpenStack را روی ۲۰ مرکز داده ارایه می‌کند. پلتفورم OpenStack یک سیستم پردازش ابری متن‌باز محسوب می‌شود که شرکت HP در ساخت آن دخیل بوده است.
 «مارتین فینک» (Martin Fink) مدیر مرکز فناوری‌های HP در این خصوص گفت: «نگرانی کاربران امروزی توسعه خدمات ماورای فضای ابری است. آن‌ها به ابزارهای مدیریتی، کنترلی و مقیاس‌پذیری سازمانی در فضای چندگانه نیاز دارند که بتوانند طی آن فناوری‌های متعدد را مورد استفاده قرار دهند».
خبر افزایش سرمایه‌گذاری‌های HP روی خدمات ابری در حالی منتشر شده است که این مرکز هفته گذشته از انعقاد قراردادی با شرکت تایوانی Foxconn خبر داد تا به موجب آن ساخت سرورهای مورد نیاز خود با هدف ارایه خدمات مدیریتی را آغاز کند و از این طریق بتواند ضمن پاسخ به نیاز بازار در حوزه خدمات ابری، هزینه استفاده از این خدمات را هم کاهش دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *