سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری هواوی برای تولید یک پلتفرم جدید

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری هواوی برای تولید یک پلتفرم جدید

شرکت هواوی قصد دارد طی پنج سال آینده، یک میلیارد دلار برای ایجاد یک پلتفرم جدید در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کند. این طرح بخشی از راهبرد کلان هواوی است که بسیاری از فناوری‌های مهم روز از جمله اینترنت اشیاء، رایانش ابری و داده‌های کلان را در برخواهد گرفت. در این اکوسیستم باز، هواوی به طور مستقیم با توسعه‌دهندگان همکاری می‌کند. رایان دینگ (Ryan Ding) مدیر اجرایی هواوی و مدیر بخش محصولات و راه‌حل‌های این شرکت گفت: هواوی بر زیرساخت ICT متمرکز شده است.

به گزارش وبسایت theinquirer، این موضوع در جریان نخستین کنفرانس توسعه‌دهنده هواوی در نزدیکی دفتر مرکزی این شرکت در شنژن اعلام شد.شالوده اصلی این برنامه‌ی بلندپروازانه هواوی، ایجاد پلتفرم جدیدی به نام eSDK است.  در بخشی از این طرح قرار است هواوی یک شالوده LaaS بر مبنای فناوری ابری به وجود آورد.  LaaS مخفف lab-as-a-service بوده و به معنای «آزمایشگاه به عنوان یک سرویس» می‌باشد.

پنج محور اصلی طرح جدید هواوی عبارتند از: صندوق نوآوری، حمایت از توسعه‌دهندگان، ایجاد آزمایشگاه‌های از راه دور (ریموت) برای کمک به توسعه‌دهندگان، ارائه گواهینامه‌های هواوی برای مهارت‌های کلیدی، و تاکید بر آموزش استعدادهای درخشان در حوزه هایی همچون تحقیق و توسعه (R&D)، فروش و غیره.

هواوی همچنین برای حصول اطمینان از دست یافتن به اهداف از پیش تعیین شده، یک صندوق توسعه بازاریابی تاسیس می‌کند.

گفتنی است امسال هواوی بسیار فعال ظاهر شده و تولیدات ساخت این شرکت بیش از هر زمان دیگر در بازارهای جهانی مشاهده می‌شود، که ساعت آندرویدی و گوشی‌های نکسوس ۶P گوگل از آن جمله است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *