سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری شرکت IBM در بازار فناوری ذخیره‌سازی تحت نرم‌افزار

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری شرکت IBM در بازار فناوری ذخیره‌سازی تحت نرم‌افزار

همکاران سیستم- شرکت IBM اعلام کرده است یک میلیارد دلار در حوزه فناوری ذخیره‌سازی تحت نرم‌افزار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت IBM اعلام کرده است در عرض پنج سال آینده یک میلیارد دلار در حوزه فناوری ذخیره‌سازی تحت نرم‌افزار هزینه خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد دارد مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌ها را که با هدف بهره‌گیری از این فناوری طراحی شده است، روانه بازار کند. این مجموعه که Spectrum Storage نام دارد شامل مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌ها است که با هدف مدیریت کارآمد عملیات ذخیره‌سازی داده‌های کسب و کارها طراحی شده است.

بر اساس این گزارش، تصمیم شرکت IBM که خود یکی از غول‌های بازار ذخیره‌سازی سنتی داده‌های کسب و کارها است حکایت از آن دارد که پایگاه‌های داده کم‌کم به پایگاه‌های تحت نرم‌افزار تبدیل می‌شوند. این بدان معنا است که سرورها و شبکه‌ها نیز به فناوری‌های تحت نرم‌افزار تبدیل خواهند شد و با کاسته شدن از استیلای سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی رفته‌رفته بر اهمیت فروش مجوزها و اشتراک‌های خدمات ذخیره‌سازی افزوده خواهد شد.

شرکت‌های دیگری مثل EMC، NetApp و هیتاچی نیز که در زمینه عرضه راهکارها و محصولات ذخیره‌سازی فعالیت می‌کنند در حال فاصله گرفتن از محصولات سخت‌افزاری و روی آوردن به فناوری ذخیره‌سازی تحت نرم‌افزار هستند.