سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری سیسکو روی خدمات ابری

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری سیسکو روی خدمات ابری

شرکت سیسکو اعلام کرد که قصد دارد با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری، مرکز تولید ابزارهای پردازش ابری خود را گسترش دهد و از این طریق رقابت بیشتری با Amazon Web Services(AWS) و VMware داشته باشد.

این شرکت که به واسطه محصولات زیرساختی خود در حوزه شبکه شهرت فراوان دارد، با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که طرح جهانی آن موسوم به Intercloud مبتنی بر شبکه جهانی سیسکو و مراکز داده شرکا به اجرا درمی‌آید.

سیسکو همچنین اعلام کرد که در این اقدام یک مجموعه ویژه شامل ابزارها و خدمات شبکه‌ای مبتنی بر فضای پردازش ابری ارایه می‌دهد تا از ترافیک‌های بالای شبکه پشتیبانی کند و با مقیاس‌پذیری “نزدیک به بینهایت” امکان تحلیل اطلاعات در آن واحد را فراهم آورد.

سیستم Cisco Cloud Services از طریق شرکای جهانی این شرکت از جمله مراکز توسعه‌دهنده سیستم‌ها و مراکز مخابراتی عرضه می‌شود تا با ارایه برنامه‌های پیشرفته مطابق با قوانین محلی نیاز سازمان‌ها و کاربران را برآورده کند.

سیسکو در بیانیه خود توضیح داد که پیش‌بینی می‌کند طی دو سال آتی یک میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کند تا سرویس جهانی Intercloud را در اختیار کاربران بگذارد. این اتفاق باعث می‌شود بخشی از بازار جهانی خدمات پردازش ابری که شرکت سیسکو پیش‌تر به رقبا واگذار کرده بود به آن بازگردد.

“رابرت لیوید”(Robert Lloyd) مدیر توسعه و فروش سیسکو نیز اظهار داشت که کانال‌ها و مراکز عرضه‌کننده خدمات منتظر آن هستند که سیسکو فضای ابری چندگانه ایمن راه‌اندازی کند و در عین حال هزینه و خطرات ناشی از سرمایه‌گذاری در این زمینه را کاهش دهد.

او گفت: «ما می‌توانیم چندین فضای پردازش ابری را به صورت یکپارچه عرضه کنیم تا مشتریان قابلیت انتخاب داشته باشند و بتوانند با ایمنی بالا فعالیت‌های کاری خود را انجام دهند. این فرآیند همراه با مزایای استراتژیک حاصل از به‌کارگیری نوآوری‌ها و در نهایت رشد کسب‌وکارها دنبال می‌شود».

منبع: theinquirer