ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

سرمایه‌گذاری جدید سیسکو در حوزه اینترنت اشیاء

سرمایه‌گذاری جدید سیسکو در حوزه اینترنت اشیاء

همکاران سیستم – امروزه موضوع اینترنت اشیاء (IoT) در کانون توجهات شرکت‌های مختلف قرار گرفته است. در همین راستا سیسکو نیز به تازگی یک شرکت نوپای فعال در حوزه IoT را خریداری کرده است.به گزارش وب سایت Zdnet، سیسکو شرکت Jasper Technologies را با پرداخت ۱.۴ میلیارد دلار پول نقد خریداری کرده است. این شرکت که به اختصار Jasper نامیده می‌شود، یک پلتفرم مبتنی بر IoT برای مدیریت سرویس‌ها و نقاط پایانی (endpoints) در دیوایس‌های متصل به اینترنت تولید کرده است. شرکت‌های زیادی از این پلتفرم استفاده می‌کنند و کارشناسان معتقدند سیسکو با این خرید، گام بلندی در حوزه اینترنت اشیاء برداشته است.
به این ترتیب بیش از ۳۵۰۰ مشتری سازمانی و ۲۷ سرویس‌دهنده در بیش از ۱۰۰ کشور مختلف جهان که مشتریان Jasper هستند، به اکوسیستم سیسکو وارد می‌شوند. سیسکو گفت قصد دارد پلتفرم خاص Jasper را با سرویس‌های بیشتری همچون وای فای سازمانی تقویت کند. احتمال می‌رود این معامله در فصل مالی جاری نهایی شود.
سال گذشته سیسکو اعلام کرده بود قصد دارد اینترنت اشیاء را در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع تولیدی، حمل و نقل، خدمات شهری، صنایع نفت و گاز و غیره وارد کند. این کمپانی همچنین در ماه اکتبر شرکت ParStream را که به طور ویژه محصولات تخصصی در زمینه تحلیل سریع اطلاعات مراکز داده ارائه می‌کند را خریداری کرده بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *