سرقت اطلاعاتی به هر سازمان ۲۰۰ هزار دلار خسارت می‌زند

سرقت اطلاعاتی به هر سازمان ۲۰۰ هزار دلار خسارت می‌زند

همکاران سیستم-نتایج حاصل از مطالعات جدید مرکز RAND نشان داد میانگین خسارتی که هر سرقت اطلاعاتی برجا می‌گذارد معادل ۲۰۰ هزار دلار محاسبه می‌شود که این رقم تقریبا معادل هزینه‌ای است که شرکت‌ها برای تامین امنیت IT در سیستم‌های خود هزینه می‌کنند.

نتایج این بررسی در آخرین نسخه از «نشریه امنیت سایبری» به چاپ رسید و این در حالی بود که پیش‌تر مرکز Ponemon Institute اعلام کرده بود هر سرقت اطلاعاتی خسارت بزرگتری را برجا می‌گذارد. این مرکز برای سال جاری گزارش داده بود هر گونه نقض اطلاعاتی در سازمان‌ها می‌تواند هزینه‌ای معادل ۴ میلیون دلار برجا بگذارد.

«ساشا رومانوسکی» مدیر تحقیقات RAND اعلام کرد در این زمینه گزارش‌های مربوط به ۱۲ هزار مورد سرقت اطلاعاتی بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ میلادی را تحلیل کرد و در پایان متوجه شد هزینه‌ای که هر سازمان در جریان یک سرقت اطلاعاتی متقبل می‌شود کمتر از ۲۰۰ هزار دلار است.

نویسنده گزارش نهایی مربوط به این بررسی گفت: «ما متوجه شدیم هزینه مربوط به سرقت‌های اطلاعاتی از سازمان‌ها کمتر از ۲۰۰ هزار دلار است و این رقم بسیار کمتر از چند میلیون دلاری محاسبه می‌شود که در گزارش Ponemon ۲۰۱۵ اعلام شده بود. علاوه بر این، ما متوجه شدیم سازمان‌هایی که مورد چنین سرقت‌هایی قرار می‌گیرند حدود ۰.۴ درصد از درآمدهای سالانه خود را بابت چنین خسارت‌هایی پرداخت می‌کنند که این رقم بسیار کمتر از ۱.۳ درصد سرقت از مراکز فروش کالا و ۰.۹ درصد کلاهبرداری‌های آنلاین محاسبه می‌شود».