سرعت مرورگر کروم 19 درصد بیشتر شد

همکاران سیستم – گروه‌های توسعه دهنده مرورگرهای اینترنتی کروم گوگل و فایرفاکس موزیلا ویژگی‌ها و قابلیت‌های نرم‌افزار رقیب را به عنوان بخشی از تلاش‌های مداوم خود برای بهبود سرعت و افزایش اطمینان کاربران مورد استفاده قرار می‌دهند و این اتفاق باعث شده است بسیاری از امکانات یکی از این مرورگرها پروژه جدید توسعه مرورگر دیگر باشد.

این تمرکز برای بهبود عملکرد مرورگر اینترنتی به یک نگرانی عمده برای هر دو محصول مذکور تبدیل شده است و این طور که کارشناسان می‌گویند، کروم و فایرفاکس در سال‌های اخیر به عنوان مرورگرهای کم‌سرعت و ناامن بین کاربران معروف شده‌اند.

گروه توسعه دهنده مرورگر اینترنتی کروم نخستین مرکزی بود که اعلام کرد ویژگی جدید در راستای بهود کارایی آن را ارایه می‌دهد و طی این اتفاق در هفته‌های گذشته سرویسی با نام back/forward cache یا به صورت خلاصه bfcache معرفی شد.

این قابیت در سال‌های گذشته در مرورگرهای فایرفاکس موزیلا و سافاری اپل مورد استفاده قرار گرفت تا کاربران از این طریق بتوانند کپی‌های مربوط به صفحات اینترنتی که به تازگی آنها را مشاهده کرده‌اند را روی حافظه مرورگر خود برای دوره زمانی طولانی‌تر در اختیار داشته باشند.

با این سرویس اگر کاربر تصمیم بگیرد در سایت‌هایی که به تازگی مشاهده کرده است به عقب یا جلو حرکت کند، صفحات اینترنتی به جای بارگذاری مجدد از حافظه کروم استفاده می‌کنند تا سرعت آن افزایش یابد.

«اَدی عثمانی» از مهندسان گوگل در این خصوص گفت: «این گونه تصور کنید که وقتی از یک صفحه اینترنتی خارج می‌شوید، پس از آنکه دوباره به آن برمی‌گردید به سرعت اجرا می‌شود. ما پیش‌بینی کردیم این تغیر جدید می‌تواند سرعت گشت‌وگذار اینترنتی کاربران در مرورگر اینترنتی کروم را 19 درصد افزایش دهد».

منبع: zdnet