سایمانتک فعالیت‌های خود را در زمینه رایانش پردازش ابری گسترش می‌دهد

سایمانتک فعالیت‌های خود را در زمینه فناوری پردازش ابری گسترش می‌دهد

 همکاران سیستم- سایمانتک، یکی از شرکت‌های مطرح تولید کننده نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس اعلام کرده شرکت لیوآفیس را به قیمت ۱۱۵ میلیون دلار خریده است. لیوآفیس از جمله شرکت‌هایی است که برای ذخیره و آرشیو داده‌ها فناوری‌های پردازش ابری تولید می‌کند.

به گزارش pcworld سایمانتک گفته است با خرید لیوآفیس قصد دارد محصولات خود را در زمینه راهبری اینترنت تقویت کند و مشتریان خود را قادر سازد تا برای ذخیره داده‌های خود به گزینه‌های مختلفی دسترسی داشته باشند.

شرکت لیوآفیس هم اکنون فضای نامحدودی را برای ذخیره اطلاعات در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این کاربران به ازای خدماتی که دریافت می‌کنند حق اشتراک خود را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنند. نرم افزار‌ها و برنامه‌های پردازش ابری این شرکت با برنامه‌هایی از قبیل مایکروسافت آفیس ۳۶۵، google apps و غیره سازگار است.

سایمانتک همچنین اعلام کرده است قصد دارد پلت فرم آرشیوبندی Enterprise Vault خود را با پلت‌فرم Clearwell eDiscovery شرکت لیوآفیس تلفیق کند. کار این دو پلت فرم گردآوری اطلاعاتی است که مثلاً در پرونده‌های حقوقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیوآفیس که در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است طیف وسیعی از خدمات ذخیره داده مبتنی بر فناوری پردازش ابری از قبیل ایمیل، پیام‌های فوری، شبکه‌های اجتماعی، اشتراک فایل و غیره را ارائه می‌کند. این شرکت با بیش از ۲۰ هزار کارمند خود در بیش از ۵۰ کشور جهان فعالیت می‌کند.