سایمانتک سال مالی ۲۰۱۴ را با درآمد ۶۸. ۶ میلیارد دلاری به پایان رساند

سایمانتک سال مالی ۲۰۱۴ را با درآمد ۶۸. ۶ میلیارد دلاری به پایان رساند

همکاران سیستم- شرکت سایمانتک، عرضه‏‌کننده راهکارهای امنیتی توانسته سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۴ خود را با درآمدی ۶۲. ۱ میلیارد دلاری به پایان برساند و انتظارات تحلیل‏گران بازار را برآورده کند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت سایمانتک سه ماهه چهارم سال گذشته خود را با درآمد ناخالص ۶۲. ۱ میلیارد دلاری و درآمد خالص ۲۱۷ میلیون دلاری به پایان برساند. کسب این درآمد‌ها توسط سایمانتک باعث رشد ۴۷ درصدی ارزش هر سهم این شرکت در مقایسه با سال قبل از آن شده است. درآمد ناخالص سایمانتک در کل سال مالی گذشته نیز ۶۸. ۶ میلیارد دلار و درآمد خالص این شرکت نیز ۸۹۸ میلیون دلار اعلام شده است. تحلیل‏گران وال استریت انتظار داشتند درآمد سایمانتک در سال مالی ۲۰۱۴ به ۶۶. ۶ میلیارد دلار برسد.
بر اساس این گزارش، درآمد بین‌‏المللی سایمانتک در این دوره ۶ درصد و درآمد این شرکت از آمریکا نیز ۹ درصد کاهش داشته است. درآمدهای حاصل از ژاپن و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز ۱۱ درصد کاهش داشته است.
شرکت سایمانتک محصولات خود را در سه بخش عرضه می‌‏کند. محصولات بخش حمایت از کاربران در این دوره سه ماهه ۷۰۰ میلیون درآمد برای این شرکت به ارمغان آورده است که این رقم از درآمد ۷۴۷ میلیون دلاری دوره مشابه سال قبل کمتر است. محصولات مرتبط با امنیت اطلاعات نیز برای سایمانتک ۳۱۵ میلیارد درآمد داشته است. درآمد سایمانتک از این محصولات در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۳ حدود ۳۲۶ میلیون دلار بوده است. راهکارهای مدیریت اطلاعات این شرکت نیز ۶۱۰ میلیون درآمد برای این شرکت حاصل کرده است که باز هم از درآمد ۶۷۵ میلیون دلاری دوره مشابه سال قبل از آن کمتر بوده است.
تحلیل‏گران معتقدند شرکت سایمانتک در حال حاضر مدیریت خود را به دست تیم مناسبی سپرده است، اما این تیم در دوره‏‌های بعدی باید با کارآمدی بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد.