سایت‌های اینترنتی، عامل اصلی موفقیت شرکت‌ها در عرصه بازاریابی

سایت‌های اینترنتی، عامل اصلی موفقیت شرکت‌ها در عرصه بازاریابی

نتایج حاصل از مطالعه جدید گارتنر روی شرکت‌های آمریکایی نشان داد که در کنار علاقمندی بالای به شبکه‌های اجتماعی و تلفن‌همراه، سایت‌های اینترنتی شرکت‌های بزرگ در موفقیت‌های عرصه بازاریابی نقش اساسی برعهده دارند.
این بررسی روی بیش از ۲۵۰ مرکز بازاریابی انجام شد و کار‌شناسان در پایان آن دریافتند که ۴۵ درصد مراکز بازاریابی، طراحی، توسعه و نگهداری از سایت‌های اینترنتی را یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در عرصه بازاریابی می‌دانند و بر این باورند که این عامل نسبت به بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین هم اهمیت بیشتری دارد.
طبق آمار موجود ۴۳ درصد این مراکز اعلام کردند که ابزارهای اجتماعی و تبلیغات آنلاین شروط لازم برای موفقیت در این زمینه هستند، با این وجود تنها ۶ درصد این مراکز بر این باور بودند که بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین نخستین گزینه و انتخاب آن‌ها بوده است.
در بخش بازاریابی موبایلی تنها ۲۴ درصد اظهار داشتند که این فعالیت در جریان بازاریابی آن‌ها را به موفقیت می‌رساند و در مقابل ۲۶ درصد گفتند بازاریابی از راه جست‌وجوهای اینترنتی برای آن‌ها اهمیت بیشتری داشته است. همچنین ۲۴ درصد بازاریابی از طریق پست الکترونیکی را برای خود مناسب دانستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *