سامسونگ و یک سه ماههٔ خوب دیگر

سامسونگ و یک سه ماههٔ خوب دیگر

همکاران سیستم – سامسونگ اواخر هفتهٔ گذشته نتایج مالی سه ماههٔ خود را اعلام کرد. این شرکت موفق شده است برای ششمین دورهٔ پیاپی سود خود را افزایش دهد.
به گزارش سایت خبرگزاری رویترز، این نتایج قبل از عرضه جهانی گالکسی s۴ می‌تواند برای این شرکت کره‌ای امید بخش باشد. محصولی که به اعتقاد بسیاری از کار‌شناسان مشکلات زیادی را برای بازار آیفون ایجاد خواهد کرد.
سامسونگ با شروع عرضه گالکسی از نیویورک، بازار محلی و همیشگی اپل را هدف گرفته است، شرکتی که پس از چند سال رشد سریع و فوق‌العاده، به نظر کمی از دوران اوجش فاصله گرفته است.
اپل که از پاییز تاکنون محصول جدیدی را به بازار معرفی نکرده است، در سه ماههٔ گذشته با افت سود مواجه شده است. اتفاقی که در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
به گزارش آی دی سی، سامسونگ در سه ماههٔ اول سال ۲۰۱۳ موفق به فروش ۷. ۷۰ میلیون تلفن همراه هوشمند شده است. این رقم به نسبت سال گذشته ۷. ۳۲ درصد رشد داشته است که باز هم برای این شرکت کره‌ای رکوردی موفقیت آمیز به حساب می‌آید.
البته فروش آیفون اپل نیز با ۶. ۶ درصد رشد به ۴. ۳۷ میلیون دستگاه رسیده است اما سهم این شرکت از بازار از ۲۳ درصد به ۳. ۱۷ درصد رسیده است.
سود بخش موبایل سامسونگ نیز در این سه ماه ۵۶ درصد رشد داشته است. در حال حاضر حدود سه چهارم سود کلی شرکت از این بخش تأمین می‌شود.
سامسونگ امیدوار است در سه ماههٔ پیش رو با عرضه عمومی گالکسی s۴ روند رو به رشد خود را با قاطعیت و سرعت بیشتری طی نماید.
این محصول جدید به زودی در ۱۵۵ کشور دنیا عرضه خواهد شد.