سامسونگ رایانه‌های لوحی تحت سیستم‌عامل ویندوز ۸ عرضه می‌کند

سامسونگ رایانه‌های لوحی تحت سیستم‌عامل ویندوز ۸ عرضه می‌كند

همکاران سیستم – سامسونگ اعلام کرد که سری جدید رایانه لوحی ۷ اسلیت را تحت سیستم عامل ویندوز ۸ در نیمه دوم سال ۲۰۱۲ میلادی روانه بازار خواهد کرد. سامسونگ مانند دل و اچ پی آمادگی خود را برای تولید رایانه‌های لوحی و شخصی تحت سیستم عامل جدید مایکروسافت اعلام کرده است. اما به دلیل مشخص نبودن زمان عرضه رسمی ویندوز ۸، نمی‌تواند تاریخ دقیق ورود محصولاتش را به بازار منتشر کند. در این گزارش که در سایت ZDnet منتشر شده است، به جزئیات محیط کاری این رایانه لوحی نیز اشاره شده است.
تست بتای سیستم عامل ویندوز ۸ به احتمال زیاد در جریان نمایشگاه CES در ژانویه ۲۰۱۲ آغاز خواهد شد و قطعاً تولید کنندگان از شایعات و خبرهای عرضه محصولات تحت این سیستم عامل به دلیل آماده شدن فضای بازار استقبال می‌کنند.
سامسونگ قصد دارد نسخه به روز رسانی شده و نسخه جدید رایانه لوحی اسلیت را تحت ویندوز ۷ و ۸ در سال ۲۰۱۲ روانه بازارهای فروش کند.
البته سامسونگ، ایسر، دل و اچ پی چند محصول تحت ویندوز ۷ تولید کرده‌اند و جای تعجب نیست که بخواهند نسل جدید این سیستم عامل را امتحان کنند.
تعداد و بودجه بازاریابی رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ به قیمت حق امتیاز اعلام شده توسط مایکروسافت بستگی دارد و این تصمیم مایکروسافت بروی قیمت این محصولات تأثیر زیادی خواهد گذاشت.
ویندوز ۸ یک رقیب جدی برای اندروید گوگل و سیستم عامل اپل محسوب می‌شود.
تحلیلگران بازار پیش بینی کرده‌اند که درصد قابل توجهی از رایانه‌های لوحی که در سال‌های آینده وارد بازار می‌شوند، تحت سیستم عامل ویندوز ۸ مایکروسافت خواهند بود.

zdnet