سامسونگ تلاش می‌کند سال آینده ۱۵۰ میلیون گوشی هوشمند بفروشد

سامسونگ تلاش می‌کند سال آینده ۱۵۰ میلیون گوشی هوشمند بفروشد

همکاران سیستم- شرکت سامسونگ که هم اکنون دومین فروشنده گوشی‌های همراه در سراسر جهان است، تلاش می کند سال آینده فروش خود را ۱۵ درصد افزایش دهد و ۳۷۴ میلیون گوشی در سراسر جهان بفروشد. این شرکت در سال جاری توانست حدود ۳۴۵ میلیون گوشی بفروشد و تلاش می‌کند در سال آینده میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود را به  بیش از ۱۵۰ میلیون برساند.

گزارشها حاکی از این است که فروش گسترده گوشی‌های سامسونگ هم اکنون سرمایه بازار این شرکت را به ۱۳۶٫۹ میلیارد افزایش داده است و آن را از نظر سرمایه بازار به پنجمین شرکت بزرگ در دنیای فناوری تبدیل کرده است. در این رده بندی سامسونگ حتی از شرکت اوراکل که دومین سازنده نرم افزار در جهان محسوب می شود، جلو افتاده است.

سرمایه بازار اوراکل هم اکنون به ۱۳۱ میلیارد دلار می رسد. این در حالی است که سال قبل اوراکل بیش از ۳۰ میلیارد دلار از سامسونگ جلوتر بود. سامسونگ حتی از شرکت اینتل هم ۱۲ میلیارد دلار جلوتر است. آی بی ام و گوگل هم که سرمایه بازار آنها به ترتیب ۲۱۷٫۷ میلیارد دلار ۲۰۵ میلیارد دلار است، از سامسونگ عقب تر هستند. در این رده بندی اپل با ۳۷۴٫۹ میلیارد اول است و مایکروسافت هم با ۲۱۹ میلیارد دلار مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

تحلیل‌گران معتقدند نوکیا رفته رفته جای خود را در بازارهای گوشی همراه به سامسونگ خواهد داد. انتظار می‌رود نوکیا در سال آینده ۳۹۹ گوشی بفروشد که این مقدار در مقایسه با سال جاری ۵ درصد کاهش خواهد داشت. این شرکت اخیراً محصول جدید خود را که لومیا ۸۰۰ نام داشت وارد بازار کرد اما مصرف کنندگان اقبال زیادی به آن نشان ندادند. نظرسنجی‌ها نشان داده است که فقط ۲ درصد مصرف‌کنندگانی که در بازارهای اروپایی به دنبال خرید یک گوشی هوشمند هستند، گفته اند حاضرند نوکیا بخرند.

reuters

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *