سامسونگ تلاش می‌کند سال آینده ۱۵۰ میلیون گوشی هوشمند بفروشد

سامسونگ تلاش می‌کند سال آینده ۱۵۰ میلیون گوشی هوشمند بفروشد

همکاران سیستم- شرکت سامسونگ که هم اکنون دومین فروشنده گوشی‌های همراه در سراسر جهان است، تلاش می کند سال آینده فروش خود را 15 درصد افزایش دهد و 374 میلیون گوشی در سراسر جهان بفروشد. این شرکت در سال جاری توانست حدود 345 میلیون گوشی بفروشد و تلاش می‌کند در سال آینده میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود را به  بیش از 150 میلیون برساند.

گزارشها حاکی از این است که فروش گسترده گوشی‌های سامسونگ هم اکنون سرمایه بازار این شرکت را به 136.9 میلیارد افزایش داده است و آن را از نظر سرمایه بازار به پنجمین شرکت بزرگ در دنیای فناوری تبدیل کرده است. در این رده بندی سامسونگ حتی از شرکت اوراکل که دومین سازنده نرم افزار در جهان محسوب می شود، جلو افتاده است.

سرمایه بازار اوراکل هم اکنون به 131 میلیارد دلار می رسد. این در حالی است که سال قبل اوراکل بیش از 30 میلیارد دلار از سامسونگ جلوتر بود. سامسونگ حتی از شرکت اینتل هم 12 میلیارد دلار جلوتر است. آی بی ام و گوگل هم که سرمایه بازار آنها به ترتیب 217.7 میلیارد دلار 205 میلیارد دلار است، از سامسونگ عقب تر هستند. در این رده بندی اپل با 374.9 میلیارد اول است و مایکروسافت هم با 219 میلیارد دلار مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

تحلیل‌گران معتقدند نوکیا رفته رفته جای خود را در بازارهای گوشی همراه به سامسونگ خواهد داد. انتظار می‌رود نوکیا در سال آینده 399 گوشی بفروشد که این مقدار در مقایسه با سال جاری 5 درصد کاهش خواهد داشت. این شرکت اخیراً محصول جدید خود را که لومیا 800 نام داشت وارد بازار کرد اما مصرف کنندگان اقبال زیادی به آن نشان ندادند. نظرسنجی‌ها نشان داده است که فقط 2 درصد مصرف‌کنندگانی که در بازارهای اروپایی به دنبال خرید یک گوشی هوشمند هستند، گفته اند حاضرند نوکیا بخرند.

reuters