سامسونگ اپل را پشت سر گذاشت

سامسونگ اپل را پشت سر گذاشت

همکاران سیستم- شرکت کره‌ای سامسونگ موفق شد در سه ماهه سوم سال 2011، شرکت اپل را در عرصه فروش تلفن‌های همراه هوشمند در جهان پشت سر بگذارد. این در حالی است که اپل در سه ماهه دوم سال 2011  نوکیا را پشت سر گذاشته و به مقام اول جهان در این حوزه رسیده بود.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه فروش تلفن‌های همراه هوشمند در سطح جهان با 44 درصد رشد به 117 میلیون دستگاه در سه ماهه گذشته رسید، که سهم سامسونگ 27.8 میلیون در برابر 17.1 میلیون دستگاه فروخته شده توسط اپل بود. به عبارت دیگر سامسونگ اکنون  23.8 درصد از بازار را در اختیار دارد.

 سامسونگ با استفاده از سیستم عامل آندروید گوگل به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافت و با رسیدن به این مقام ثابت کرد که حتی در زمانی کوتاه می‌توان تفاوت‌های اساسی ایجاد کرد.

 اپل بعد از گذشت 4 سال از عرضه آی‌فون به‌تازگی توانسته بود مقام اول را درحوزه تلفن‌های همراه هوشمند به دست بیاورد، اما خیلی زود این مقام را به شرکت سامسونگ واگذار کرد. البته احتمالا با عرضه آی‌فون s4 در سه ماهه چهارم، سهم این شرکت از 14.6 درصد کنونی فراتر خواهد رفت.

 نوکیا هم مقام سوم این رده بندی را با 14.4 درصد بازار در اختیار دارد.

 قطعا وضعیت شرکت فنلاندی نوکیا در بازار، پس از اجرایی شدن قرارداد همکاری‌اش با مایکروسافت و ورود اولین تلفن‌های همراه هوشمند تحت ویندوز فون 7 رو به بهبود خواهد گذاشت.

 

خبرگزاری فرانسه

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *