سازگاری یک‌پنجم سازمان‌ها با دستگاه‌های موبایلی

سازگاری یک‌پنجم سازمان‌ها با دستگاه‌های موبایلی

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر نتایج حاصل از «مطالعه فناوری‌های شخصی گارتنر ۲۰۱۶» را منتشر کرد و مشخص شد سازگاری با دستگاه‌های موبایلی در فضاهای کاری بیش از هر زمان دیگر انجام می‌شود.

به گزارش وبسایت itp، این بررسی نشان داد برخلاف اینکه ۸۰ درصد کارمندان یک نوع دستگاه الکترونیکی را از محل کار خود دریافت کرده‌اند،‌ولی بخش اعظم آنها همچنان از رایانه‌های رومیزی استفاده می‌کنند تا عملیات‌های روزانه خود را پیش ببرند.

این مطالعه بین ژوئن تا آگوست ۲۰۱۶ انجام شد و گارتنر در آن ۹۵۸۲ نفر را در کشورهای بریتانیا، آمریکا و استرالیا مورد تحلیل قرار داد.

کارشناسان در این بررسی همچنین دریافتند ۳۶ درصد کارمندان از طرف سازمان خود یک دستگاه لپ‌تاپ در اختیار گرفته‌اند که در بین آنها لپ‌تاپ‌های با قابلیت تبدیل شدن به رایانه لوحی هم دیده می‌شود. تحلیلگران گارتنر پیش‌بینی کردند این رقم طی سه سال آینده افزایش می‌یابد تا کارمندان به لپ‌تاپ‌های قابل تغییر بیشتر دسترسی داشته باشند.

در مقایسه با آن، تنها ۲۳ درصد کارمندانی که در این مطالعه شرکت کردند، یک دستگاه گوشی هوشمند سازمانی را از محل کار خود دریافت کرده بودند.

«میکاکو کیتاگاوا» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «پایین بودن میزان سازگاری کسب و کارها با دستگاه‌های موبایلی این مسئله را نشان می‌دهد که بخش اعظم دستگاه‌های موبایلی شخصی در محل کار استفاده می‌شوند. در حقیقت بیش از نیمی از کارمندانی که در محل کار خود گوشی هوشمند را به کار می‌بردند، از گوشی شخصی خود استفاده می‌کردند».