سازگاری مایکروسافت با نخستین استاندارد جهانی سیستم‌های امنیتی ابری

سازگاری مایکروسافت با نخستین استاندارد جهانی سیستم‌های امنیتی ابری

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرد با نخستین استاندارد بین‌المللی مربوط به حفظ حریم شخصی در حوزه پردازش ابری سازگار شده است تا از داده‌های کاربران که روی فضای ابری ذخیره می‌شوند حمایت بیشتری انجام دهد.به گزارش وبسایت Zdnet به گفته مایکروسافت، تبعیت از قانون ISO/IEC ۲۷۰۱۸ که توسط «سازمان جهانی استانداردسازی»(ISO) ارایه شده است به کاربران سازمانی که داده‌های خود را مبتنی بر سیستم‌های Azure، Office ۳۶۵ و Dynamic CRM Onlie ذخیره می‌کنند اطمینان می‌دهد که کدهای استاندارد شده از اطلاعات و هویت شخصی آنها در فضای ابری عمومی پشتیبانی می‌کند.
مایکروسافت به طور ویژه توضیح داد که بر اساس این استاندارد، مشتریان سازمانی می‌توانند کنترل داده‌های خود را در اختیار بگیرند و مطلع شوند که برای اطلاعات آنها چه اتفاقی می‌افتد. از جمله این اتفاق، این کاربران می‌توانند از بازگشت، انتقال یا پاک شدن اطلاعات شخصی خود آگاهی کسب کنند و مبتنی بر «سیستم امنیتی قوی» به این درجه از اطمینان برسند که هر کس اطلاعات شناسایی شخصی را در یک فضای محرمانه مورد پردازش قرار می‌دهد.
مایکروسافت همچنین صراحتا اعلام کرد که هیچ یک از این اطلاعات را با اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار نمی‌دهد و اگر اطلاعات کاربران توسط مراکز دولتی مورد استفاده قرار گیرد، به آنها اطلاع می‌دهد.
«براد اسمیت» مدیر ارشد امور حقوقی و اقدامات سازمانی مایکروسافت نیز توضیح داد که سازگاری با استاندارد امنیتی تعهد این شرکت را برای حفاظت از حریم شخصی کاربران آنلاین تایید می‌کند.