ساخت ابزار ابری BlueMix PaaS شرکت IBM با سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری

ساخت ابزار ابری BlueMix PaaS شرکت IBM با سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری

همکاران سیستم- شرکت IBM در پی تلفیق میان‌افزارش با سیستم «پلتفورم- به‌عنوان- خدمات» (PaaS) خود مبتنی بر فضای پردازش ابری که با نام SoftLayer شناخته می‌شود، به این نتیجه رسیده که یک اقدام کاملا درست را انجام داده است. این شرکت که با نام Big Blue شناخته می‌شود، برای ادغام یاد شده میلیارد‌ها دلار سرمایه‌گذاری کرده است.
به گزارش وب سایت zdnet، بر اساس این تلفیق ابزار جدیدی ارایه شده است که BlueMix نام دارد که از سیستم متن‌باز «پلتفورم- به‌عنوان- خدمات» شرکت IBM موسوم به Cloud Foundry هم بهره می‌برد.
هدف از ساخت BlueMix ایجاد فضایی برای توسعه دهندگان نرم‌افزاری است تا به کمک آن بتوانند ابزارهای خود مبتنی بر فضای پردازش ابری را تولید، مستقر و مدیریت کنند و در عین حال بتوانند یک اکوسیستم روبه‌رشد متشکل از خدمات موجود و چارچوب‌های کاری زمان‌بندی شده را ارایه دهند.
نرم‌افزار BlueMix که در حال حاضر نسخه بتای آن عرضه شده است، ‌ابزاری برای برنامه‌نویسان محسوب می‌شود تا بتوانند ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری را با اهداف زیر تولید کنند: کاهش زمان برای ابزار/زیرساخت مورد نظر، ایجاد فضای لازم برای ظرفیت قابل انعطاف، مشخص شدن کمبود منابع داخلی فناوری، کاهش هزینه‌های کلی استفاده از نرم‌افزار و سرعت‌بخشیدن به اکتشاف حجم کار جدید – شبکه‌های اجتماعی، سیستم‌های موبایلی و داده‌های بزرگ.
«اریک کلمنتی» (rich Clementi) مدیر مرکز خدمات فناوری جهان IBM در این خصوص توضیح داد: «سازمان‌ها به‌طور فزاینده‌ای با دو دسته از سیستم‌ها مواجه هستند. در یک بخش سیستم‌های ذخیره‌ساز وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم‌های معملاتی، سیستم‌های مرکزی بانکی و سیستم حسابداری اشاره کرد. این سیستم‌ها بسیار پایدار هستند. آن‌ها به میزان قابل ملاحظه بهینه‌سازی شده‌اند و تغییرات زیادی در آن‌ها صورت نمی‌گیرد.»
در بخش دیگر ابزارهای موبایلی، ابزارهای مبتنی بر موقعیت و ابزارهای اجتماعی وجود دارند که با سرعت فراوان افزایش می‌یابند و باید در مقابل آن‌ها عکس‌العمل سریع نشان دهید.
شرکت IBM به منظور بهره‌مندی از هر دو بخش یاد شده، میان‌افزار خود را ارتقا داده و این فرصت را به وجود آورده است تا ابزارهایی با قابلیت ارایه خدمات در هر دو بخش یاد شده تولید شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *