ساختار مایکروسافت برای توسعه ویندوز تغییر کرد

همکاران سیستم- «ساتیا نادلا» مدیرعامل شرکت مایکروسافت سه سال قبل گفته بود: «ما می‌خواهیم اقداماتی را انجام دهیم تا مردم به جای آنکه مجبور به استفاده از ویندوز باشند، سیستم عامل ویندوز را انتخاب کنند، و عاشق ویندوز باشند. این هدف اصلی ما است». آن زمان مایکروسافت در تلاش بود جزییات بیشتری را در مورد سیستم عامل ویندوز ۱۰ منتشر کند و کاربران خود را با فناوری‌های جدید از جمله هدست «هولولنز» آشنا کند.
این یک فرصت ایده‌آل بود تا مایکروسافت بتواند به کمک ویندوز ۱۰ تعداد افرادی که به سیستم عامل ویندوز علاقمند هستند را افزایش دهد و بر اساس اهداف خود در دوره زمانی سه سال بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان را تحت پوشش ویندوز ۱۰ قرار دهد. البته این اتفاق محقق نشد و امروز مشخص شده است که ویندوز آینده اصلی مایکروسافت برای حضور در بازار جهانی نرم‌افزار را تشکیل نمی‌دهد.
مایکروسافت روز گذشته سیاست‌های خود برای سازماندهی مجدد این شرکت را اعلام کرد. این چهارمین سازماندهی اساسی داخلی مایکروسافت طی پنج سال گذشته محسوب می‌شود و از مهم‌ترین گام‌های برداشته شده توسط نادلا است.


با این سیاست‌ها مایکروسافت قصد دارد ویندوز را در همه بخش‌های شرکت خود پخش کند. «تِری مایرسون» که سابقه همکاری ۲۱ ساله با مایکروسافت دارد بر اساس این سیاست‌های جدید از این شرکت بیرون می‌رود و پست خود به عنوان مدیر توسعه ویندوز را کنار می‌گذارد.
همچنین اعلام شده است هسته مرکزی توسعه ویندوز به گروه توسعه خدمات رایانش ابری و هوش مصنوعی واگذار می‌شود و یک گروه جدید قرار است توسعه تجارب کاربری با ویندوز ۱۰ از جمله اپلیکیشن‌ها،‌ منوی استارت، و قابلیت‌های جدید را در دست بگیرد.
لازم به ذکر است که به جز موارد مذکور تغییرات قابل ملاحظه دیگری هم در شرکت مایکروسافت در راه است. «ساتیا نادلا» با ارسال یک ایمیل ۱۳۰۰ کلمه‌ای این تغییرات را به کارمندان خود اطلاع داد و آینده شرکت خود را در دو بخش خلاصه کرد: خدمات رایانش ابری و هوش مصنوعی.

 

منبع: theverge