«ساتیا نادلا» به دنبال اشتراک کاربران در نرم‌افزارهای مایکروسافت

«ساتیا نادلا» به دنبال اشتراک کاربران در نرم‌افزارهای مایکروسافت

همکاران سیستم-  «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که امیدوار است تعدادی از روابط سالانه خود را برای کاربران معمولی و سازمانی تغییر دهد تا به جای آنکه هزینه نرم‌افزارها را یک‌بار پرداخت کنند، هزینه‌هایی را برای اشتراک در ابزارهای مورد نیاز خود بپردازند.به گزارش وبسایت Citeworld، شرکت مایکروسافت گزارش مالی مربوط به فصل نخست سال ۲۰۱۵ میلادی را منتشر کرد و توضیح داد فروش مرکز Office ۳۶۵ و مرکز توسعه Surface افزایش یافته و به مجموع درآمدهای مایکروسافت کمک کرده است. در این میان از فروش ویندوز کاسته شده است و صنعت رایانه‌های شخصی اثرات چرخه به‌روزرسانی ویندوز XP را می‌بیند.
اما نادلا در بیانیه خود گفت: «کاربران همچنان مایکروسافت را به عنوان بستری برای انتقال کسب و کار خود انتخاب می‌کنند و به همین خاطر ما طی فصل گذشته شاهد رشد قابل ملاحظه خدمات پردازش ابری خود بودیم. هفته آینده در کنفرانس Build اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر می‌کنیم تا نشان دهیم چگونه هر کار و سازمان را در سراسر جهان را تقویت می‌کنیم تا بتواند با نسل آتی پلتفرم‌های ما به قابلیت‌های بیشتر دسترسی پیدا کند».
او در ادامه گفت: «در مجموع من از عملکرد کسب و کار مایکروسافت راضی هستم. واضح است که ما در مسیر خود موفق هستیم تا بتوانیم فعالیت کسب و کارها را به مایکروسافت انتقال دهیم».
لازم به ذکر است مایکروسافت هفته آینده میزبانی کنفرانس توسعه‌دهندگان Build را برعهده دارد و طی آن هزاران توسعه‌دهنده نرم‌افزاری را گردهم می‌آورد تا آنها را متقاعد کند سیستم‌های خود را مبتنی بر پلتفورم مایکروسافت ارتقا دهند.