زیمنس با خدمات ابری گوگل پردازش داده‌های کارخانه‌ای را آسان می‌کند

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Cloud گوگل و شرکت آلمانی زیمنس توافقنامه جدیدی را منتشر کردند که طی آن زیمنس از خدمات هوش مصنوعی و فناوری‌های یادگیری ماشینی گوگل در محصولات اتوماسیون کارخانه‌ای خود استفاده می‌کند.

براساس این همکاری‌های جدید قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مبتنی بر فضای ابری Cloud گوگل با سیستم اتوماسیون کارخانه‌ای Digital Industries زیمنس ادغام می‌شود.

این کار برای آن است که این امکان به شرکت‌ها داده شود که داده‌های کارخانه‌ای خود را هماهنگ کنند، مدل‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را برای پردازش داده‌ها مبتنی بر فضای ابری در اختیار بگیرند، و الگوریتم‌های مورد نیاز خود را در شبکه سازمانی مستقر سازند.

این سیستم جامع انجام اقداماتی نظیر بازرسی بصری محصولات یا پیش‌بینی فرسودگی ماشین‌آلات در خط مونتاژ را نیز ممکن می‌کند.

تجهیزات کارخانه بخشی از مجموعه‌ای محسوب می‌شود که از آن با نام اینترنت اشیا صنعتی (IIOT) یاد می‌کنند و در اصل به شبکه‌ای از دستگاه‌های متصل در بخش صنعتی گفته می‌شود. مشخصه سیستم مذکور این است که دستگاه‌ها بدون هیچ‌گونه تعامل انسانی داده‌ها را بین خود رد و بدل کنند.

شرکت زیمنس در تلاش است سیستمی که مرحله تولید کارخانه‌ای «جزیره‌ای» نامیده می‌شود را مورد هدف قرار دهد. در این سیستم که تمام تجهیزات تولیدی به یکدیگر متصل هستند به صورت مجزا از یکدیگر عمل می‌کنند.

زیمنس قصد دارد این نوع فعالیت را از میان بردارد. در بیانیه این شرکت آلمانی گفته شده است که تولیدکنندگان از این پس می‌توانند خدمات هوش مصنوعی را به صورت عملیاتی در مقیاس جهانی به کار گیرند.

منبع: networkworld