زبان HTML 5‪.‬۰ هوشمندی تجاری و مدیریت ارتباط با مشتری را دگرگون خواهد کرد

زبان HTML 5‪.‬0 هوشمندی تجاری و مدیریت ارتباط با مشتری را دگرگون خواهد کرد

 همکاران سیستم- HTML 5.0 راه را به سوی هوشمندی تجاری موبایل و برنامه‌های کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری، (CRM) غنی‌تری باز می‌کند که قابل استفاده در تمامی مرورگر‌ها و دستگاه‌ها است. محصول HTML از ۲۰ سال پیش که برای نخستین بار توسط تیم برنرز لی طراحی شد تاکنون به طور چشمگیری رشد کرده است.

اکنون ورود HTML 5.0 به بازار گامی بزرگ است که تاثیر قابل توجهی بر روی هوشمندی تجاری و چشم انداز مدیریت ارتباط با مشتری خواهد داشت.

در گذشته، مرورگر‌ها برای ارایه برنامه‌های کاربردی اینترنتی توانمند، به تکنولوژی‌هایی نظیر فلش، سیلور لایت و جاوا متکی بودند که در نتیجه با مشکلاتی از قبیل ناسازگاری فلش با آی فون و یا آی پد رو به رو می‌شدند. از این رو، یکی از مزایای HTML 5.0 این است که مرورگر‌ها دارای قابلیت یکپارچه‌سازی محتویات افزوده نظیر چند رسانه‌ای‌ها، ایمیل و برنامه‌های کاربردی اینترنتی همراه با یک سری از امکانات بهبود یافته هستند. به علاوه اینکه HTML 5.0 به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که در آینده این امکان را برای مرورگر‌ها فراهم می‌کند تا به صورت کاملا ایمن به اطلاعات حساس دسترسی یابند.

 در نتیجه با ورود HTML 5.0 به بازار، تقریبا هر آنچه که امروز رویای آن در اینترنت را در سر می‌پرورانیم، در HTML، جاوا اسکریپت و CSS قابل بارگذاری و در نتیجه قابل انتقال در تمامی محیط‌ها و مرورگرهایی خواهد بود که با HTML کار می‌کنند.

 تی یمو وینترکمپ، نایب رییس بازاریابی بین الملل شرکت ارائه دهنده هوشمندی تجاری arcplan می‌گوید: «این رویکرد برای فروشندگان هوشمندی تجاری که هدف خود را بر روی ارایه اطلاعات مهم و اساسی کسب و کار در هر مکان و هر زمانی و برای هر ابزاری قرار داده‌اند بسیار جذاب و قابل توجه است.»

 مهم‌ترین نکته درباره این زبان این است که کافی است تنها یک بار برنامه‌های کاربردی آن را بر روی تمامی ابزارهای خود پیاده کنید. HTML 5.0 همچنین انواع گوناگون محتویات رسانه‌ای را در یک client mashup بسته بندی می‌کند. برای مثال، این امکان را فراهم می‌کند که مشتریان از لحاظ نزدیکی موقعیت مکانی به فروشندگان بر اساس اطلاعات GPS دسته بندی شوند و مکان آن‌ها بر روی نقشه گوگل مشخص گردد.

 یکی دیگر از قابلیت‌های این محصول جدید، امکان استفاده از آن بر روی تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها است که BI Wall نامیده می‌شود. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا قطعات کوچک داشبورد را بر روی کامپیوترهای خود داشته باشند که به صورت خودکار به روز رسانی و از انبار داده‌های هوشمندی تجاری تغذیه می‌شوند.

 تکلیف فروشندگان چه می‌شود؟ از آنجایی که این فروشندگان در نگهداری و ارتقای محصولات فعلی خود راهی طولانی پیش رو دارند، به احتمال زیاد بازیگران هوشمندی تجاری و مدیریت روابط مشتری، در پذیرش HTML 5.0 آهسته‌تر پیش خواهند رفت.

 به طور کلی، زمان زیادی طول نمی‌کشد که این تکنولوژی جدید وارد مسیر اصلی هوشمندی تجاری و مدیریت روابط مشتری شود HTML 5.0 به طور چشمگیری قابلیت‌های شنیداری و تصویری مرورگرهای موبایل را بهبود خواهد بخشید. طی کمتر از ۳ سال، این تکنولوژی به اوج خود خواهد رسید.

 

enterpriseappstoday

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *