زبان برنامه نویسی PHP به‌روز شد

نسخه 8.0 زبان برنامه نویسی PHP بالاخره از راه رسید و این به‌روز رسانی جامع قابلیت‌های فراوانی را برای این پلتفرم 25 ساله به ارمغان آورد.
زبان برنامه نویسی PHP 8.0 تعداد زیادی از ویژگی‌های جدید را به این زبان معرفی کرده است که از جمله آنها می‌توان تایپ‌های یکپارچه، کامپایلر Just In Time، آرگومنت‌های نامگذاری شده و … اشاره کرد.
کامپایلر جدید که به شکل اختصاری با نام JIT هم شناخته می‌شود به گونه‌ای طراحی شده است که با تبدیل کد به دستورالعمل‌های پردازنده مرکزی در زمان اجرا، قابلیت‌های اجرایی پیشرفته را برای بهبود عملکرد در برنامه‌های مبتنی بر وب ارایه می‌کند. در همین حال سیستم تایپ‌های یکپارچه که برای این نسخه جدید در نظر گرفته شده است به داده‌ها امکان می‌دهد تا بیشتر از یک نوع متغیر مورد پشتیبانی قرار بگیرند.

زبان برنامه نویسی php

آرگومنت‌های نامگذاری شده نیز به تسعه دهندگان نرم افزاری این امکان را می‌دهد تا با تعیین نام مقدار، مقادیری را به یک تابع اختصاص دهند و همچنین این امکان فراهم می‌شود تا پارامترهای اختصاری نادیده گرفته شوند.
علاوه بر موارد یاد شده، توسعه دهندگان نرم افزاری در نسخه 8.0 زبان برنامه نویسی PHP می‌توانند قابلیت‌های بهینه سازی و پیشرفت‌های ویژه را در نوع زبان، اجرا، مدیریت خطا و سازگاری زبان در اختیار داشته باشند.
زبان برنامه نویسی PHP توسط یک برنامه نویس دانمارکی-کانادایی به نام «راسموس لردوف» در سال 1994 میلادی ساخته شد و یک سال بعد لردوف کدهای منبع این زبان را به صورت عمومی منتشر کرد. در سال 1998 میلادی زبان PHP حدود یک درصد از تمام دامنه‌های اینترنتی جهان را تحت پوشش قرار داده بود.

منبع: techrepublic