زبان برنامه‌نویسی سوئیفتIBM در Cloud

زبان برنامه‌نویسی سوئیفتIBM در Cloud

همکاران سیستم – IBM یکی از پرآوازه‌ترین شرکت‌های بین‌المللی در حوزه تولید نرم‌افزار، سخت‌افزار و زیرساخت، قصد دارد زبان برنامه‌نویسی شرکت اپل موسوم به سوئیفت (Swift) را در فضای ابری خود به کار گیرد.

به گزارش وبسایت CIO Today، آی‌بی‌ام امید دارد با این کار به شرکت‌ها را کمک کند تا با سرعت و سهولت بیشتری، اپلیکیشن‌های موبایلی تولید و عرضه نمایند. این موضوع در جریان کنفرانس InterConnect که چندی پیش در لاس وگاس برگزار شد، اعلام گشت.

گفتنی است زبان سوئیفت برای ساده‌تر شدن فرآیند ساخت اپلیکیشن‌ها نوشته شده و اپل آن را در سال ۲۰۱۴ عرضه کرد. شرکت IBM از نیمه همان سال همکاری خود با اپل در خصوص ارائه سرویس ابری IBM MobileFirst را آغاز نمود.

مایکل گیلفیکس (Michael Gilfix) یکی از مدیران بخش IBM MobileFirst گفته یادگیری سوئیفت آسان است، و این زبان برنامه‌نویسی قابل اعتماد، سریع و تعاملی می‌باشد. اینها یک سری عوامل کلیدی است که مدیران فناوری اطلاعات به هنگام ساخت نسل جدید اپلیکیشن‌های موبایلی سازمانی به آنها چشم دارند.

بر اساس این گزارش، IBM همچنین همکاری‌های جدیدی با VMware و GitHub آغاز کرده که در آنها تلاش می‌شود سازمان‌ها در عرضه خدمات خود در فضای ابر، بتوانند از شتاب و سرعت بیشتری بهره‌مند شوند.