ریم نتایج مالی سه ماهه‌اش را اعلام کرد

ریم نتایج مالی سه ماهه‌اش را اعلام کرد

همکاران سیستم – شرکت کانادایی ریم، تولید کننده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند بلک بری، نتایج مالی سه ماهه‌ی تابستان خود را در روز ۲۷ سپتامبر منتشر ساخت.
به گزارش روزنامه‌ی لوموند، اوضاع برای این شرکت همچنان نامساعد است، اما کسری بودجه‌ی ریم به نسبت سه ماهه‌ی بهار کمتر شده است. این شرکت در سه ماهه‌ی گذشته ۲۳۵ میلیون دلار کسری داشته است. این در حالی است که کسری این شرکت در سه ماهه‌ی قبل ۵۱۸ میلیون دلار اعلام شده بود. ریم با سرعت پایین در حال عبور از بحران است، اما هنوز با سود ۳۲۹ میلیون دلاری سال گذشته فاصله‌ی بسیار زیادی دارد.
متخصصان پیش بینی می‌کنند که ریم در سه ماهه‌ی پایانی سال جاری نیز همچنان با کسری مواجه خواهد بود. به عبارت دیگر آینده‌ی این شرکت تا حدود زیادی به موفقیت یا شکست بلک بری ۱۰ وابسته است. این شرکت که در تورنتو مستقر است بخش اعظمی از بازار خود را در ایالت متحده آمریکا از دست داده است و نتوانسته است در مقابل پیروزی‌های تلفن‌های همراه هوشمند تحت آندروید و آیفون استراتژی موفقی را پیاده سازد.
خبر عرضه‌ی نسخه‌ی جدید سیستم عامل تلفن همراه هوشمند ریم در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۳ که توسط آقای هن مدیر این شرکت اعلام شد، معاملات این شرکت در بورس تا حدود زیادی بهبود بخشید و ارزش سهام این شرکت را بالا برد.
این شرکت در جریان معرفی بلک بری ۱۰، اعلام کرد که در حال حاضر ۸۰ میلیون کاربر در سطح جهان دارد که احتمالاً این آمار با فروش عمومی بلک بری ۱۰ افزایش خواهد یافت.
کاهش ارزش سهام و کاهش تعداد کاربران در سطح جهانی دو چالش بزرگ این شرکت کانادایی است که باید برای آن‌ها چاره‌ای بیاندیشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *