رکورد فروش سامسونگ شکست

رکورد فروش سامسونگ شکست

همکاران سیستم- هنوز سال 2011 به پایان نرسیده است که سامسونگ اعلام کرده با فروش بیش از 300 میلیون گوشی در سال جاری رکورد فروش محصولات خود را شکسته است. سامسونگ از فروش بالای دو مدل Galaxy S و Galaxy S II در سال جاری نیز ابراز خشنودی کرده است.

سامسونگ که در سال گذشته 281 میلیون گوشی فروخته، افزایش نرخ فروش خود در سال جاری را یک روند طبیعی دانسته است. شرکت پژوهشی گارتنر هم اعلام کرده سامسونگ توانسته در سه ماهه سوم سال جاری اپل را شکست دهد. در این دوره سامسونگ 24 میلیون گوشی فروخته بود یعنی حدود 7 میلیون بیشتر از اپل.

سامسونگ در زمینه گوشیهای تحت بادای خود نیز موفقیت چشمگیری کسب کرده است. در سه ماهه دوم سال جاری با اینکه هنوز کمتر از یک سال از عمر سیستم عامل بادا می گذشت، اما این سیستم عامل از ویندوز فون مایکروسافت جلو افتاد. سامسونگ در این دوره توانسته بود بیشتر از 20 هزار گوشی تحت سیستم عامل باد بفروشد. اما فروش گوشیهای تحت سیستم عامل ویندوز فون در همین کمی بیش از 17 هزار بود. گزارشهای شرکت پژوهشی کانالیز نیز نشان می دهد ارسال محموله گوشی های تحت بادا در سه ماهه دوم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 355 درصد رشد داشته است. تحلیل گران این شرکت معتقدند سامسونگ در بسیاری از بازارهای جهان رفته رفته جایگزین نوکیا می شود. کمپین تبلیغاتی جنجال برانگیز سامسونگ که از مدتی پیش آغاز شده و بسیاری آن را تبلیغات ضداپل می نامند، نشان می دهد که سامسونگ به بازارهای نوکیا بسنده نکرده و این بار به بازارهای اپل هم چشم دوخته است.

برخی معتقدند یکی از دلایل موفقیت سامسونگ راهبردی است که این شرکت در قبال سیستم عاملها در پیش گرفته است. سامسونگ به صورت هم زمان گوشی هایی تحت سه سیستم عامل عرضه می کند: بادا، اندروید و حتی ویندوز فون. یکی دیگر از ابتکارات جالب سامسونگ این است که تلاش می کند برخی از گوشی هایش را که با سیستم عامل بادا کار می کنند، با اندروید نیز سازگار کند.

betanews