رویکرد سرد صنعت خدمات مالی به فناوری‏‌های پردازش ابری

رویکرد سرد صنعت خدمات مالی به فناوری‏‌های پردازش ابری

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان می‏‌دهد کسب و کارهای فعال در صنعت خدمات مالی هنوز چندان مشتاق به استفاده از فناوری‏‌های پردازش ابری نیستند.
به گزارش وب‏سایت businesscloudnews، نتایج مطالعه‌‏ای که توسط گروه موسوم به ائتلاف امنیت ابری (Cloud Security Alliance) انجام شده است نشان می‏‌دهد که بخش زیادی از فعالان صنعت خدمات پردازش ابری هنوز راهبرد مشخص و دقیقی در زمینه استفاده از فناوری‌‏های پردازش ابری اتخاذ نکرده‌‏اند. بر اساس یافته‏‌های این مطالعه، ۶۱ درصد از پاسخگویان گفته‌‏اند هنوز در مرحله اتخاذ و تدوین راهبرد در زمینه استفاده از فناوری پردازش ابری هستند. بین ۳۹ تا ۴۷ درصد نیز گفته‌‏اند قصد دارند از یکی از انواع خدمات پردازش ابری (خصوصی، عمومی، داخلی) در آینده استفاده کنند. ۱۸ درصد نیز گفته‌‏اند قصد دارند از خدمات پردازش ابری خصوصی در این زمینه استفاده کنند.

این پژوهش نشان می‏‌دهد هیچکدام از کسب و کارهای فعال در صنعت خدمات مالی قصد ندارند بخش زیادی از فعالیت‏‌ها و عملیات خود را از طریق سیستم‏‌ها و خدمات پردازش ابری عمومی انجام دهند. پژوهشگران همچنین دریافته‏‌اند هر چه مشتریان این شرکت‏‌ها و کسب و  کارها بیشتر از کانال‏‌های الکترونیک برای انجام تراکنش‌‏های مالی استفاده می‏‌کنند، راهبرد آنها در حوزه استفاده از فناوری‏‌های پردازش ابری کمتر جدی و سفت و سخت است. فقط ۳ درصد از کسب و کارهای مالی شرکت‌‏کننده در این مطالعه گفته‌‏اند سیاست جدی  و سختی در این حوزه دارند.

بنا بر این گزارش، شرکت‌‏های فعال در حوزه خدمات مالی در استفاده از فناوری‏‌ها و خدمات پردازش ابری بیش از هر چیز به فکر افزایش شفافیت و ارتقا کنترل‏‌های ممیزی مالی هستند و در مقابل اهمیت کمتری به ابعاد امنیتی این فناوری‏‌ها می‌‏دهند. راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، توسعه اپلیکیشن، ایمیل، خدمات بک آفیس و راهکار میز مجازی از مهم‌ترین راهکارهایی است که کسب و کارهای مالی قصد دارند آنها را بر روی پلت‏فرم‌‏های ابری مورد استفاده قرار دهند.