رونمایی از پلتفرم جدید گوگل در حوزه واقعیت مجازی موبایل

رونمایی از پلتفرم جدید گوگل در حوزه واقعیت مجازی موبایل

همکاران سیستم – گوگل در حوزه واقعیت مجازی (VR) برنامه‌های زیادی در دست اجرا دارد و این طور به نظر می‌رسد که غول جستجو می‌خواهد VR را در سطح بسیار گسترده در اختیار کاربران قرار دهد. 

به گزارش وب‌سایت CNN Money، گوگل اخیراً و در جریان کنفرانس I/O از پلتفرم خود برای واقعیت مجازی موبایل رونمایی کرد.

این پلتفرم که Daydream نام دارد ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است و نسخه پیشرفته کاردبورد (Cardboard) که گوگل دو سال پیش عرضه کرد، به شمار می‌رود‌.  

دست‌اندرکاران تولید این پلتفرم امیدوارند هدست تولید شده سبک‌تر و بهتر از هدست‌های رقیبی همچون Gear VR سامسونگ باشد. بنا به گفته صاحب‌نظران، رویکرد گوگل این است که به جای تولید محصول VR با کیفیت عالی، سعی می‌کند آن را به صورت انبوه تولید کرده و به دست کاربران زیادی برساند.

شرکت‌های دیگری همچون Oculus، سونی و HTC نیز در حال کار بر هدست‌های گران قیمتی هستند که قاعدتاً مشتریان خاص خود را خواهد داشت. گوگل همچنین به طور ویژه بر نرم‌افزار و دوربین‌هایی که ویدئوهای واقعیت مجازی می‌گیرد متمرکز شده است. 

بر همین اساس غول جستجو، همکاری‌هایی با GoPro و IMAX آغاز کرده است. انتظار می‌رود‌ هدست Daydream و کنترل‌کننده‌ها و گوشی‌های سازگار با آن، در پاییز امسال در دسترس کاربران قرار گیرد.