رونمایی از تحلیلگر ابری مایکروسافت

رونمایی از تحلیلگر ابری مایکروسافت

همکاران سیستم – مایکروسافت اخیراً یک سرویس «تحلیلگر ابری» ارائه کرده که می‌تواند در انرژی، هزینه و زمان مدیران کسب‌و‌کارها صرفه‌جویی زیادی به عمل آورد. 

به گزارش وب‌سایت ITProPortal، این سرویس Microsoft Azure Analysis Services نام گرفته و قرار است پیش‌نمایش عمومی آن در کنفرانس PASS Summit ۲۰۱۶ ارائه شود. 

سرویس یادشده در قالب یکی از زیرشاخه‌های رایانش ابری  به نام PaaS (پلتفرم به عنوان سرویس) بوده و افراد با آن می‌توانند از داده‌های خام، مدل‌های معنایی (Semantic Models) استخراج کنند. 

مایکروسافت در یک پست وبلاگی، با اشاره به برخی قابلیت‌ها و ویژگی‌های سرویس مزبور، گفته Microsoft Azure Analysis Services با ابزار داده‌ای SQL server و دیگر ابزارهای هوش تجاری سازگاری و همخوانی دارد.

بنا به گفته این شرکت آمریکایی، با Azure Analysis Services یک کاربر حرفه‌ایِ هوش تجاری می‌تواند از داده‌های خام، مدل معنایی ساخته و آن را با کاربران تجاری به اشتراک بگذارد.

مایکروسافت می‌گوید در هر سازمان مدرنِ داده‌محور، موفقیت در انجام کارها مستلزم آن است که نه فقط اطلاعات در دسترس کارشناسان IT و دانشمندان داده قرار داشته باشد، بلکه تمام کاربران تجاری نیز باید بتوانند به سهولت داده‌ها را در اختیار داشته باشند تا از آنها در تصمیمات روزانه خود استفاده نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *