ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

روند صعودی استفاده از سرویس‌های ابری IaaS

روند صعودی استفاده از سرویس‌های ابری IaaS

همکاران سیستم – اقبال شرکت‌ها به استفاده از سرویس‌های ابری IaaS روند رو به رشدی دارد. وبسایت ZDNet به نقل از IDC گزارش داده است: انتظار می‌رود‌ در سال ۲۰۲۰ سود ناشی از خدمات ابری IaaS با سه برابر افزایش نسبت به سال ۲۰۱۵، به رقمی بالغ بر ۴۳.۶ میلیارد دلار برسد.

یادآور می‌شود IaaS مخفف عبارت Infrastructure as a service بوده و به معنای «زیرساخت به عنوان یک سرویس» است. 

مرکز پژوهشی IDC در نظرسنجی از بیش از ۶۰۰۰ سازمان فعال در حوزه فناوری اطلاعات، متوجه شد که دو سوم این سازمان‌ها در حال حاضر از IaaS استفاده می‌کنند و یا قصد دارند در آینده این نوع خدمات را به کار گیرند.

IDC با اشاره به این که خدمات ابر عمومی IaaS آرام آرام در حال تغییر دادن زنجیره ارزش سازمان‌های فناور است، می‌گوید در سال ۲۰۱۵ بازار IaaS رشد ۵۱ درصدی را تجربه کرده است و انتظار می‌رود‌ این رقم در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ۴۱ درصد برسد.

IDC در بخش دیگری از یافته‌های خود با پیش‌بینی این موضوع که در سال ۲۰۱۸، بالغ بر ۸۰ درصد سازمان‌های فناوری اطلاعات از معماری آمیخته استفاده خواهند کرد، رشد استفاده از پلتفرم نرم‌افزاری اوپن‌استک (OpenStack) را پیش‌بینی کرده است. 

گفتنی است شرکت‌های سرشناسی در حوزه ارائه خدمات IaaS فعالیت می‌کنند که آمازون، گوگل و مایکروسافت از آن جمله است. ۵۶ درصد سود این بازار نصیب ده شرکت برتر فعال در این حوزه می‌شود‌. 

از خدمات ابری آمازون (AWS) به عنوان سردمدار بازار IaaS یاد می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *