روبات‌ها مشاغل تخصصی صنعت خدمات مالی را هدف گرفته‌اند

روبات‌ها مشاغل تخصصی صنعت خدمات مالی را هدف گرفته‌اند

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان داده است برخی مشاغل تخصصی به خاطر پیشرفت روبوتیک و فناوری‌های تخصصی با خطر نابودی مواجه هستند.به گزارش وب‌سایت zdnet، مطالعه‌ای در استرالیا پیش‌بینی کرده است ربات‌ها و فناوری‌های خودکار تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۵۰۰ هزار فرصت شغلی را در مشاغلی مثل حسابداری و صنایع مالی از بین خواهند برد. یافته‌های این مطالعه که توسط وزارت صنعت استرالیا منتشر شده است نشان می‌دهد برخی از فرصت‌های شغلی متعلق به نیروی کار ماهر و متخصص مثل دفترداری، حسابداری و ممیزی مالی به خاطر پیشرفت این فناوری‌ها در معرض خطر نابودی قرار دارد.

بنا بر این مطالعه، «چالش فناوری‌های خودکار فقط فرصت‌های شغلی غیرتخصصی محدود نمی‌شود، چرا که روبات‌ها رفته‌رفته در حال تصاحب وظایف نیروی کار دارای مهارت‌های متوسط و بالا هستند». در این گزارش ابراز امیدواری شده است استفاده از فناوری‌های روبوتیک به افزایش بازدهی بینجامد و افزایش بازدهی نیز همانند آنچه در دوران انقلاب صنعتی اتفاق افتاد، به تولید محصولات ارزان‌تر و تولید درآمدهای قابل مصرف بیشتری بینجامد.
در این مطالعه همچنین پیش‌بینی شده است افزایش فناوری‌های روبوتیک و خودکار به خلق مشاغل تخصصی جدیدی در سایر صنایع بینجامد. بر آنچه در این گزارش آمده است: «مزیت نسبی انسان بودن-یعنی توانایی حل مسئله با درک و شهود و خلاقیت به خرج دادن- و نیز نامحدود بودن نیازها و خواسته‌های انسان باعث خواهد شد فرایند جابجایی مشاغل به خاطر پیشرفت فناوری‌های خودکار چندان بلندمدت نباشد. فناوری‌های خودکار به فناوری‌های جدیدی اجازه ظهور و توسعه خواهند داد و نیروی کار را نیز قادر خواهد کرد از این مزایای نسبی به شیوه‌ای که در حال حاضر غیرقابل تصور است، استفاده کنند»

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *