رمزنگاری خودکار داده‏‌ها در پایگاه‏های پردازش ابری گوگل

رمزنگاری خودکار داده‏‌ها در پایگاه‏های پردازش ابری گوگل

همکاران سیستم- گوگل اعلام کرده است از این پس داده‏‌هایی را که در پایگاه‌‏های پردازش ابری این شرکت ذخیره شود، به صورت خودکار رمزنگاری خواهد کرد.
به گزارش وب‌‏سایت pcworld، دیو بارت، یکی از مدیران محصول در شرکت گوگل در وبلاگ رسمی این شرکت نوشته است از این پس گوگل همه داده‏‌هایی را که در پایگاه‏‏‌های پردازش ابری Cloud Storage این شرکت ذخیره شوند، به صورت خودکار رمزنگاری خواهد کرد. وی همچنین گفته است داده‏‌هایی که پیش از این وارد این پایگاه‌‏ها شده است، طی ماه‏‌های آینده رمزنگاری خواهد شد. وی همچنین گفته است: اگر می‏‌خواهید داده‏‌های خود را رمزنگاری کنید، این قابلیت شما را از شرّ مخاطرات و دردسرهای ناشی از مدیریت کلیدهای رمزگذاری و رمزگشایی راحت خواهد کرد.
بارت گفته است شرکت گوگل برای رمزنگاری داده‌‏های کاربران خود از همان شیوه‏ای استفاده خواهد کرد که برای رمزنگاری داده‌‏های خود از آن بهره می‏‌برد. به گفته وی، این غول جستجوگر برای رمزنگاری داده‏‌ها از الگوریتم استاندارد رمزنگاری پیشرفته (AES) یکصد و بیست و هشت بیتی استفاده می‏‌کند.
رمزنگاری داده‏‌ها (encryption) از جمله روش‌‏هایی است که برای محافظت از داده‌‏های ذخیره شده مورد استفاده قرار می‏‌گیرد. اخیراً طرح شنود و جمع‏‌آوری اطلاعات توسط آژانس امنیت ملی آمریکا که توسط ادوارد اسنودن فاش شد، نگرانی‏‌هایی را درباره امنیت داده‏‌ها و اطلاعات ذخیره شده در پایگاه‌‏های پردازش ابری به وجود آورده است. شرکت گوگل ادعا کرده است کلیدهای رمزنگاری داده‏‌ها را در اختیار مقامات دولتی قرار نخواهد داد.