رقابت بین مایکروسافت و اپل با شدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند

رقابت بین مایکروسافت و اپل با شدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند

همکاران سیستم – مایکروسافت قصد ندارد بازار محصولات سخت افزاری و نرم افزاری را به شرکت اپل واگذار نماید.
به گزارش سایت Zdnet، رقابت بین اپل و مایکروسافت هیچ‌گاه فروکش نکرده است و به اعتقاد استیو بالمر مدیر مایکروسافت که در جدید‌ترین مصاحبه‌اش با CRN آن را بیان کرده است، باید با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.
بالمر در این مصاحبه گفت: تلاش‌ها و استراتژی ما کاملاً مشخص است. ما هیچ کدام از بازارهای حوزه‌ی فعالیتمان را نه در بخش رایانش ابری عمومی و نه در بخش ابداعات سخت افزاری و نرم افزاری به اپل واگذار نخواهیم کرد. تسلیم شدن در برابر اپل برای ما هیچ‌گاه اتفاق نخواهد افتاد.
در این مبارزه مایکروسافت قصد دارد تمام دارایی‌اش را در حوزهٔ کسب و کار قرار دهد و بهره وری‌اش را در این بخش مهم به حداکثر برساند.
بالمر معتقد است که همچنان مایکروسافت در بخش کسب و کارهای دولتی و زیرساخت‌های صنایع و شرکت‌ها به نسبت اپل ارجحیت‌های زیادی دارد.
مایکروسافت از سال ۲۰۱۱ تلاش‌هایی را برای ورود به بخش رایانه‌های لوحی انجام داد و همچنان به توانایی اپل و گوگل برای تسلط کامل به این بازار به دیدهٔ تردید نگاه می‌کند.
اما برتری اپل در حوزهٔ آی فون و آی پد و برتری گوگل در حوزهٔ نرم افزارهای کاربردی از چالش‌های بزرگ پیش روی مایکروسافت است.