رقابت آی بی‌ام و ای‌ام سی برای خرید شرکت سافت لایر

همکاران سیستم- گزارش برخی منابع خبری حاکی از این است که شرکت‌های آی بی‌ام و ای‌ام سی برای خرید شرکت سافت لایر، یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان زیرساخت‌های پردازش ابری با یکدیگر رقابت می‌کنند.
منابع نا‌شناس به وب سایت zdnet گفته‌اند شرکت‌های آی بی‌ام و ای‌ام سی برای به دست آوردن مالکیت شرکت خصوصی سافت لایر که در زمینه عرضه و مدیریت زیرساخت‌های پردازش ابری تخصص دارد، با یکدیگر رقابت می‌کنند. پیش بینی می‌شود شرکت سافت لایر در ‌‌نهایت به قیمتی حدود ۲ میلیارد دلار به یکی از این دو شرکت فروخته شود.
بر اساس این گزارش، شرکت‌های مورگان استنلی و کردیت سوئیس که هر دو از عرضه کنندگان خدمات و تحلیل‌های مالی هستند کار فروش شرکت سافت لایر را برعهده گرفته‌اند و در حال حاضر مشغول مذاکره با آی بی‌ام و ای‌ام سی هستند. گفته می‌شود پیش از این شرکت‌ای تی‌اند تی (AT & T) نیز در این زمینه فعالیت می‌کرد اما هم اکنون در فرایند فروش سافت لایر دخالتی ندارد.
شرکت سافت لایر یکی از عرضه کنندگان زیرساخت‌ها و هاست‌های پردازش ابری است که در سراسر جهان بیش از ۱۳ پایگاه داده دارد و خود را بزرگ‌ترین عرضه کننده خصوصی زیرساخت‌های‌پردازی ابری در جهان می‌داند. این شرکت همچنین بیش از ۱۰۰ هزار سرور را در سراسر جهان مدیریت می‌کند و بیش از ۲۵ هزار کسب و کار از سراسر جهان مشتری آن هستند.
گفتنی است شرکت آی بی‌ام یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های عرضه کننده فناوری‌های آی تی و خدمات مشاوره‌ای در جهان است و ای‌ام سی نیز یکی از عرضه کنندگان مطرح راهکارهای پردازش ابری در جهان است. هنوز هیچکدام از این دو شرکت درباره تلاش خود برای خرید سافت لایر رسماً اظهارنظر نکرده‌اند.