رفع 77 مشکل امنیتی در Patch جدید مایکروسافت

همکاران سیستم – مایکروسافت امروز به‌روزرسانی ماهانه خود موسوم به «وصله سه‌شنبه» را شامل مجموعه‌ای از وصله‌های امنیتی روانه بازار کرد. غول نرم‌افزاری جهان که دفتر مرکزی آن در شهر ردموند آمریکا واقع شده است این هفته 77 حفره امنیتی را در محصولات مختلف خود تحت پوشش قرار داد و این به روزرسانی برای محصولات مختلف، از مرورگر اینترنتی Edge گرفته تا سیستم پردازش ابری Azure IoT SDK ارایه شد.

خطرناک‌ترین حفره‌های نرم‌افزاری که طی اقدام مذکور وصله شد، به آسیب‌پذیری «روز-صفر» در مرورگر اینترنتی قدیمی «اینترنت اکسپلورر» مربوط می‌شد و مایکروسافت اعلام کرد این حفره امنیتی مشکلاتی را به وجود آورده بود.

به گفته مایکروسافت حفره امنیتی «اینترنت اکسپلورر» با نام CVE-2019-0676 شناخته می‌شود و هکرهایی که توانسته‌اند به صورت موفقیت‌آمیز از این آسیب‌پذیری کنند، امکان سرقت اطلاعات از دیسک داخلی یارانه‌ها را داشتند.

هنوز به درستی مشخص نیست که آسیب‌پذیری «روز-صفر» توسط گروه‌های هکری مورد سوءاستفاده قرار گرفته است یا پیش از این اتفاق مایکروسافت آن را وصله کرده است. با این وجود تا پیش از این ناامنی‌های «روز-صفر» در مرورگر «اینترنت اکسپلورر» مشکلات فراوانی را برای کاربران به وجود آورد و باعث سرقت اطلاعات شخصی کاربران از رایانه‌های آنها شد.

منبع : zdnet