70 درصد سازمان‌ها راغب به ادامه دورکاری کارمندان

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در 25 ایالت مختلف آمریکا از جمله واشنگتن هفته گذشته اعلام کردند دستکم به نیمی از شهروندان بزرگسال خود واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

با این حال یک مطالعه جدید در مرکز تحقیقات فورستر نشان می‌دهد شرکت‌ها و سازمان‌ها در ایالات متحده و اروپا حتی با افزایش تعداد واکسیناسیون در سطح جهانی به مدل کار ترکیبی علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

این مطالعه پیش‌بینی می‌کند 70 درصد سازمان‌ها در آمریکا و اروپا به برخی از کارمندان خود اجازه می‌دهند دستکم دو روز در هفته در یک مکان از راه دور کار کنند. براساس بررسی جدید گفته شده است مزایای طولانی مدت این روش افزایش ماندگاری کارمندان در سازمان و همچنین افزایش سود تجاری را در پی خواهد داشت.

بیش از نیمی از شرکت کنندگان آمریکایی حاضر در این نظرسنجی توضیح دادند که پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا تمایل دارند با بخشی از ظرفیت‌های خود به طور دائم از خانه کار کنند.

این بررسی همچنین نظر مردم در مورد واکسن کرونا را جویا شد و در نهایت 47 درصد کارمندان آمریکایی و 54 درصد کارمندان اروپایی اظهار داشتند که بعید می‌دانند این واکسن به طور کامل به همه گیری ویروس کرونا پایان دهد یا از انتشار بیشتر آن جلوگیری کند.

همچنین کمتر از 40 درصد کارمندان در هر دو منطقه با این ایده موافقت کردند که کارفرمایان برنامه واضح برای واکسیناسیون نیروی کار ارائه دهند.

در این میان 60 درصد اعلام کردند با این ایده موافق نیستند که کارفرما به واسطه واکسیناسیون آنها به داده‌های شخصی خاص مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا دسترسی داشته باشد.

منبع: .zdnet