رشد 834 درصدی فهرست مشاغل مخصوص متخصصان PHP

اگرچه زبان برنامه نویسی PHP در مقابل پلتفرم‌های رقیب این روزها محبوبیت چندانی ندارد، ولی بررسی‌های جدید مرکز Indeed نشان داد پیدا کردن شغل در آمریکا برای آن دسته از کارشناسانی که به این زبان مسلط هستند آسان‌تر است.
طی مطالعه جدید مشخص شد فهرست مشاغل پایه مربوط به توسعه نرم افزارها مبتنی بر زبان PHP در ژانویه 2020 افزایش قابل ملاحظه 834 درصدی را تجربه کرده است تا بر این اساس این پلتفرم پرسرعت‌ترین زبان برنامه نویسی برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید نام گیرد.
ویکی‌پدیا و وردپرس از بزرگترین سایت‌های اینترنتی محسوب می‌شود که سرورهای آنها مبتنی بر کدهای PHP عمل می‌کند و این طور که مرکز Stack Overflow در یک گزارش مجزا اعلام کرده است، حتی اگر PHP را یکی از محبوب‌ترین زبان‌های دنیا به حساب نیاوریم باز هم می‌توان آن را یکی از زبان‌های متدوال برای توسعه اسکریپت‌ سازی برای ساخت سایت‌های اینترنتی دانست.

زبان PHP
به گفته مرکز Indeed، میانگین درآمد متخصصان سطح پایین زبان PHP در کشور آمریکا با یک تا پنج سال سابقه 73 هزار و 334 دلار است. از دیگر مهارت‌های مرتبط با این زبان برنامه نویسی می‌توان به CSS، HTML5 و جاوااسکریپت اشاره کرد.
در مجموع می‌توان گفت این زبان برنامه نویسی نه چندان پرزرق و برق توانسته است فرصت‌های شغلی فراوانی را به وجود آورد و از اپراتورهای کوچک تا تکنسین‌های سطح بالای رایانه‌ای را تحت پوشش بگیرد.

منبع: zdnet