رشد 7.7 درصدی در انتظار بازار پایانه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی

رشد 7.7 درصدی در انتظار بازار پایانه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی

همکاران سیستم- تحلیلگران پیش‏بینی کرده‏اند بازار پایانه‏های دستگاه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی (PoS) در سال‏های بین 2012 تا 2016 رشدی 7.7 درصدی را تجربه کند.

به گزارش وب سایت pymnts، تحلیلگران موسسه پژوهشی ریسرچ اند مارکت (Research & Market) پیش‏بینی کرده‏اند پایانه‏های دستگاه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی تا سال 2016 با نرخ 7.7 درصدی به رشد خود ادامه دهد. پژوهشگران این موسسه، افزایش نیاز به مشتری‏داری و جلب اعتماد مشتری را از جمله مهمترین دلایل افزایش استقبال کسب و کارها از پایانه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی عنوان کرده‏اند.

موسسه ریسرچ اند مارکت در این گزارش فقط به بررسی بازار پایانه‏ دستگاه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی پرداخته است و بازار فناوری‏هایی مثل ان اف سی و یا بازار سخت‏افزارها، نرم‏افزارها و دیگر راهکارهای مرتبط به پایانه‏های فروش فروشگاهی را مورد بررسی قرار نداده است.

بر اساس این گزارش، شرکت‏های اکیناکس پِی‏مِنت (Equinox Payments LLC)، اینجنیکو اس. اِی (Ingenico S. A.) و وری‏فون سیستم (VeriFone Systems) از جمله مهمترین شرکت‏هایی است که بازار پایانه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی را در استیلای خود دارند.

در این گزارش همچنین آمده است بازار پایانه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام در حال تجربه رشد قابل ملاحظه‏ای است. کشورهای ژاپن و کره جنوبی در رشد این بازار سهم بسزایی دارند، چرا که عرضه کنندگان ارتباطات همراه در این کشورها برای توسعه پایانه‏های بی‏سیم فروش فروشگاهی در سطح دو کشور تلاش زیادی می‏کنند. عرضه کنندگان خدمات ارتباطات همراه در ژاپن نیز علاقه زیادی به سرمایه‏گذاری بر روی این حوزه دارند.